Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2019, 16:44

EA porzuciło markę Skate [Aktualizacja]

Marka Skate została porzucona przez Electronic Arts. Według danych pochodzących z Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych prawa amerykańskiego giganta do znaku towarowego wygasły.

Aktualizacja: Electronic Arts jednak nie zrezygnowało z marki Skate. Według USPTO amerykański gigant zdecydował się odnowić oryginalny znak towarowy. Dlatego też, opisany poniżej wniosek z lutego 2018 roku został porzucony.

Szanse na powstanie Skate 4 maleją. - EA porzuciło markę Skate [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-11-09
Szanse na powstanie Skate 4 maleją.

Seria Skate jest nadal w sercach fanów. Profil na Instagramie wydawcy cyklu – Electronic Arts – jest od sześciu lat zalewany prośbami o stworzenie czwartej części. Wszystko jednak wskazuje, że szanse na jej powstanie są nikłe. Wynika to z danych pochodzących z Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO). Według nich prawa EA do znaku towarowego wygasły 1 sierpnia tego roku. Co najciekawsze, nastąpiło to po ich odnowieniu w lutym 2018 roku.

Status znaku towarowego marki Skate w USPTO. - EA porzuciło markę Skate [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-11-09
Status znaku towarowego marki Skate w USPTO.

Dokładniejszych informacji na ten temat dostarcza serwis specjalizujący się gromadzeniu zapisów prawnych - Justia Trademarks. Zawiera on całą historię postępowania w sprawie marki Skate. Wynika z niego, że przyczyną wygaśnięcia praw EA do znaku towarowego jest brak odpowiedzi na korespondencję z USPTO.

Wszystko wskazuje, że EA zdecydowało się ostatecznie zrezygnować z marki Skate. Najprawdopodobniej więc nie doczekamy się czwartej odsłony cyklu.