Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 listopada 2019, 15:44

autor: aadamus

Robert Downey Jr i reszta obsady Avengers Endgame jednak idą po Oscary

Twórcy Avengers: Endgame zaktualizowali listę kandydatów promowanych w nominacjach do Oscara. Zestawienie to wzbogaciło się o Roberta Downeya Jra i pozostałych członków obsady, którzy zostali wystawieni w kategoriach najlepszy drugoplanowy aktor i aktorka.

Avengersi i Thanos powalczą o nominację do Oscara. - Robert Downey Jr i reszta obsady Avengers Endgame jednak idą po Oscary - wiadomość - 2019-11-08
Avengersi i Thanos powalczą o nominację do Oscara.

Ponad miesiąc temu Walt Disney opublikował listę kandydatów promowanych w nominacjach do Oscara. Twórcy Avengers: Endgame zostali wystawieni w 13 kategoriach. Wśród nich zabrakło wówczas obsady hitu od Marvel Studios. Sytuacja ta jednak uległa zmianie. Amerykański gigant zdecydował się zaktualizować zestawienie, dodając do niego aktorów występujących w produkcji.

Na liście promowanych do nominacji w kategoriach najlepszy drugoplanowy aktor i aktorka znaleźli się między innymi Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Hemsworth (Thor), Josh Brolin (Thanos), Scarlett Johansson (Czarna Wdowa) czy Brie Larson (Kapitan Marvel). Co najciekawsze, Disney zdecydował, że żaden z członków obsady nie będzie promowany do nagrody za rolę pierwszoplanową. Pełną listę kandydatów promowanych przez Disneya zobaczyć można na poniższym obrazku.

Źródło: https://www.disneystudiosawards.com/avengers/consider - Robert Downey Jr i reszta obsady Avengers Endgame jednak idą po Oscary - wiadomość - 2019-11-08
Źródło: https://www.disneystudiosawards.com/avengers/consider

Należy mieć na uwadze, że jest to tylko lista osób wspieranych przez Disneya. Oznacza to, że nie wszyscy muszą zostać ostatecznie nominowani. Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 9 lutego 2020 roku.