Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2019, 10:24

Wiemy, kiedy zobaczymy gameplay z Age of Empires 4

Firma Microsoft ujawniła, kiedy zobaczymy pierwszy gameplay z gry Age of Empires IV, nad którą pracuje studio Relic Entertainment. Jak się okazuje, prezentacja rozgrywki zbiegnie się z premierą Age of Empires II: Definitive Edition oraz londyńską imprezą X019.

Dzisiaj mijają dwa lata od zapowiedzi gry Age of Empires IV. Od tamtej pory firma Microsoft nie podzieliła się zbyt wieloma szczegółami na temat tej produkcji, nie mówiąc już o materiale wideo prezentującym rozgrywkę. To ostatnie ma się zmienić 14 listopada, co w rozmowie z redakcją serwisu GameStar zdradził Aaron Greenberg, będący marketingową „twarzą” giganta z Redmond.

Data nie została wybrana przypadkowo. Tego dnia w Londynie rozpocznie się X019, czyli trwające trzy dni wydarzenie poświęcone wyłącznie produkcjom przeznaczonym na platformy Microsoftu. Imprezę będzie można oglądać na żywo; poza tym gameplay z pewnością zostanie opublikowany w Internecie jako osobny materiał wideo. Warto jeszcze zaznaczyć, że w tym dniu odbędzie się premiera gry Age of Empires II: Definitive Edition, co ogłoszono na poprzedzającym tegoroczne targi gamescom Inside Xbox.

Odświeżone wersje starszych odsłon cyklu Age of Empires tchnęły w tę markę nowego ducha. - Wiemy, kiedy zobaczymy gameplay z Age of Empires 4 - wiadomość - 2019-08-22
Odświeżone wersje starszych odsłon cyklu Age of Empires tchnęły w tę markę nowego ducha.

Przypomnijmy, że nad Age of Empires IV pracuje zespół Relic Entertainment, w którego portfolio można znaleźć między innymi dwie pierwsze gry z serii Homeworld, cykl Warhammer 40,000: Dawn of War, a także markę Company of Heroes. Choć w czerwcu dowiedzieliśmy się, że prace nad tym tytułem idą w doskonałym kierunku, kilka dni później gigant z Redmond ujawnił, iż z myślą o rozwoju serii Age of Empires założył odrębne studio, na którego czele stanęła Shannon Loftis – dyrektor generalna Microsoft Studios Publishing.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Age of Empires IV
  2. Jeszcze RTS-y nie umarły – powrót Age of Empires wskrzesi gatunek?

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej