Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2017, 07:48

autor: Vergil

Age of Empires IV oficjalnie zapowiedziane

Od premiery trzeciej odsłony cyklu Age of Empires minęło już wystarczająco dużo czasu, by ta bestsellerowa seria gier strategicznych doczekała się kolejnej części. Microsoft w końcu wysłuchał fanów i oficjalnie zapowiedział Age of Empires IV, nad którym pracuje studio Relic Entertainment, czyli prawdziwi weterani gatunku RTS-ów.

Age of Empires to seria, która na stałe zagościła w sercach graczy, zapisując się złotymi literami na kartach historii gier wideo. Microsoft w końcu postanowił spełnić marzenia jej fanów i oficjalnie zapowiedział Age of Empires IV, nad którym pracuje studio Relic Entertainment – zespół deweloperski, którego portfolio zasilają hity pokroju dwóch pierwszych gier spod szyldu Homeworld, cyklu Warhammer 40,000: Dawn of War czy wreszcie święcącej triumfy serii Company of Heroes. Opublikowano nawet pierwszy klimatyczny zwiastun, który możecie obejrzeć powyżej.

W ten oto sposób marzenia fanów serii Age of Empires w końcu się spełniły. - Age of Empires IV oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2017-08-22
W ten oto sposób marzenia fanów serii Age of Empires w końcu się spełniły.

Niestety z samego materiału nie wynika zbyt wiele. Gracze, którzy brali udział w niejednym podboju i niejedną „erę” zaliczyli w swoim życiu, z pewnością ucieszą się na wieść, że autorzy zrezygnowali z koncepcji przyświecającej ekipie Ensemble Studios w trakcie prac nad trójką i po raz kolejny pozwolą im przeprowadzić dowodzone przez nich cywilizacje przez następne epoki. Szkoda tylko, że wciąż nie wiemy, kiedy omawiana produkcja trafi na sklepowe półki – oczywiście zmierza wyłącznie na komputery osobiste i aktualnie nic nie wskazuje na to, by miało to ulec zmianie.

Warto zauważyć, że Age of Empires IV będzie pierwszą pełnoprawną odsłoną cyklu od premiery „trójki”, która miała miejsce w 2005 roku. Pomimo że pracownicy Relic Entertainment nie są nowicjuszami, należy mieć na uwadze, że biorą się za bary z marką otoczoną swego rodzaju kultem na całym świecie. Autorzy są jednak pewni siebie i przekonują w oficjalnym ogłoszeniu, że wprost nie mogą się doczekać, by oddać swoje dzieło w ręce oddanej społeczności. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na obiecane konkrety oraz pierwsze materiały z rozgrywki, które mają zostać opublikowane w nadchodzących miesiącach. Wololo!

TWOIM ZDANIEM

Która z zapowiedzianych na targach gamescom 2017 strategii wzbudziła Twoje największe zainteresowanie?

Age of Empires IV
74,2%
Anno 1800
20,5%
Jurassic World: Evolution
5,3%
Zobacz inne ankiety