Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONE
Okładka Desperados III (PC)

Desperados III

Desperados III to strategia taktyczna wchodząca w skład popularnego cyklu wzorowanego na serii Commandos. Gracz dowodzi pięcioosobowym gangiem wykonującym zadania na Dzikim Zachodzie.

Strategiczne | RTS | skradanki | taktyczne | western | XIX wiek

Okładka Desperados III (PC)

data premiery gry:

2020

PC PS4 XONE

Desperados III to kolejna odsłona popularnego cyklu taktycznych strategii zainspirowanych serią Commandos. Tym razem gry nie opracowało znane z poprzednich części studio Spellbound. Zastąpił je niemiecki zespół Mimimi Productions. Ekipy tej nie wybrano jednak przez przypadek, gdyż wcześniej wyprodukowała ona opartą na podobnym pomyśle i ciepło przyjętą grę Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

Fabuła

Gra kontynuuje fabułę serii. Głównym bohaterem Desperados III jest John Cooper, czyli rewolwerowiec znany z poprzednich odsłon cyklu. Obejmuje on dowództwo nad bandą wyjętych spod prawa specjalistów, z pomocą których podejmuje się realizacji najniebezpieczniejszych misji zlecanych na Dzikim Zachodzie.

Mechanika

Desperados III pozostaje wierne podstawowym zasadom rządzącym poprzednimi odsłonami, w tym zwłaszcza częścią pierwszą. Otrzymujemy zatem taktyczną strategię czasu rzeczywistego, w której dowodzimy pięcioosobowym oddziałem specjalistów, wykonujących zadania na mapach o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Wrogowie prawie zawsze mają dużą przewagę liczebną, więc odnoszenie sukcesów wymaga podejścia skradankowego i sporej dozy sprytu. Gdy pozostajemy niezauważeni, przeciwnicy patrolują mapy, a unikanie wykrycia ułatwione jest przez interfejs, który ukazuje zasięg wzroku strażników.

Każdy członek oddziału ma inną specjalizację oraz unikalny ekwipunek i umiejętności. Poza rewolwerowcem Cooperem dowodzimy m.in. snajperem i kobietą potrafiącą odwracać uwagę strażników. Gracz musi nauczyć się właściwego wykorzystywania talentów każdego z podwładnych i zadbania o to, aby ze sobą dobrze współpracowały.

Desperados III oferuje bardzo dużą swobodę taktyczną. Możemy przechodzić misje zarówno po cichu, nie zabijając nikogo, jak i urządzając efektowne strzelaniny, wykorzystując gadżety oraz umiejętności do zrównoważenia przewagi liczebnej wrogów. Do tego każdy problem i przeszkodę da się pokonać na wiele alternatywnych sposobów, więc misje można przechodzić po kilka razy, wypróbowując różne podejścia i poziomy trudności.

Kwestie techniczne

Wydarzenia ukazywane są z kamery izometrycznej. Oprawa jest w pełni trójwymiarowa i robi duże wrażenie wysokim poziomem detali oraz klimatem wprost z filmowych westernów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Desperados III

12+

Wymagania sprzętowe Desperados III

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.5 GHz / AMD Quad Core 3.9 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 3.5 GHz / AMD Quad Core 3.9 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 570 / Radeon HD 6950 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7 64-bit

Biomutant i Desperados 3 opóźnione
Biomutant i Desperados 3 opóźnione

wiadomość14 listopada 2019

Embracer Group AB (dawniej THQ Nordic AB) zdradziło część swoich planów na kolejny rok fiskalny. Wynika z nich, że zarówno Desperados III, jak i Biomutant nie ukażą się w tym roku.

Desperados 3 - obszerny gameplay z targów gamescom 2019
Desperados 3 - obszerny gameplay z targów gamescom 2019

wiadomość23 sierpnia 2019

Opublikowano 21-minutowy gameplay z Desperados 3, zarejestrowany na targach gamescom. Filmik pokazuje w akcji bohaterkę imieniem Isabelle Moreau, dysponującą zestawem nietypowych umiejętności.

Desperados 3: trailer prezentujący umiejętności Isabelle Moreau
Desperados 3: trailer prezentujący umiejętności Isabelle Moreau

wiadomość16 sierpnia 2019

Desperados 3 to jedna z gier od THQ Nordic, która zostanie zaprezentowana w trakcie tegorocznych targów gamescom. Jednak już teraz wydawca udostępnił zwiastun przedstawiający umiejętności jednej z postaci w grze - Isabelle Moreau.

Twórcy Desperados 3 zapowiadają zamknięte beta-testy
Twórcy Desperados 3 zapowiadają zamknięte beta-testy

wiadomość3 lipca 2019

Studio Mimimi Games oraz firma THQ Nordic ogłosiły zapisy do zamkniętej bety Desperados III. Testy rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

Nowy zwiastun Desperados 3 na E3 2019 z fragmentami gameplayu
Nowy zwiastun Desperados 3 na E3 2019 z fragmentami gameplayu

wiadomość10 czerwca 2019

Firma THQ Nordic zaprezentowała kolejny zwiastun gry Desperados 3, która ma zadebiutować w tym roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Na krótkim filmiku znajdują się także fragmenty rozgrywki.

PC
PS4
XONE