Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2018, 15:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wieści ze świata (Shadow of the Colossus, Manhunt, Battlefront II, Dark Souls Remastered, PC Building Simulator) 17/01/2018

Dziś piszemy o trybie fotograficznym w grze Shadow of the Colossus, odnowieniu praw do marki Manhunt przez Take-Two, aktualizacji strzelanki Star Wars: Battlefront II z nową mapą, braku funkcji cross-play w Dark Souls: Remastered i o przełożeniu premiery PC Building Simulator. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shadow of the Colossus z trybem fotograficznym

Wieści ze świata (Shadow of the Colossus, Manhunt, Battlefront II, Dark Souls Remastered) 17/01/2018 - ilustracja #1

6 lutego doczekamy się premiery Shadow of the Colossus – remake’u słynnej produkcji z 2005 roku. Oprócz stworzonej od nowa oprawy graficznej dostaniemy też tryb fotograficzny, o czym poinformowano na blogu PlayStation. Ma to być rozbudowane narzędzie, dające takie same możliwości, jakie miał chociażby dyrektor artystyczny gry Mark Skelton. Będzie można zmieniać szereg elementów – od zakresu głębi, przez ostrość, aż po cienie i światła. Dodatkowo całość ma być łatwa w obsłudze, więc growi fotografowie mogą już zacierać rączki. Do wiadomości załączamy kilka przykładowych zdjęć wykonanych w tym trybie.

Take-Two odnawia prawa do Manhunta

Od momentu wydania drugiej części serii brutalnych skradanek Manhunt minęło ponad dziesięć lat. Firma Rockstar chyba niespecjalnie kwapi się do zrobienia kolejnej odsłony, ale takowa raczej nie jest wykluczona, gdyż, jak zauważono w serwisie somosxbox.com, firma Take-Two jakiś czas temu odnowiła prawa do marki. Był to pierwszy taki ruch od przeszło dziesięciu lat. Ciężko stwierdzić, czy oznacza to po prostu zwykłe zabezpieczenie się na przyszłość, czy może trójka już się robi. Czas pokaże.

Graczom, którzy ominęli ten cykl przypominamy, że składa się on z dwóch części. W pierwszej wcielamy się w kryminalistę Jamesa Earla Casha, na którym wykonano wyrok śmierci. Okazało się, że był on sfingowany, a mężczyzna trafił do miasta, gdzie musi wziąć udział w brutalnej walce o życie. Natomiast w dwójce śledziliśmy losy porwanego naukowca, który wraz ze swoim „kolegą z celi”, a zarazem psychopatycznym mordercą, stara się dorwać osoby odpowiadające za jego obecną sytuację.

Star Wars: Battlefront II – nowa mapa i pojazd w aktualizacji 1.1

Strzelanka Star Wars: Battlefront II doczekała się aktualizacji 1.1. Jej największą atrakcją jest nowa mapa na planecie Crait przeznaczona do zabawy w trybie Blast. Deweloperzy udostępnili też pojazd Iden Versio, w którym można używać dopalacza chwilowo zwiększającego prędkość czy strzelać torpedami protonowymi. Udostępniono też zestaw nowych kart oraz wprowadzono pewne zmiany u niektórych postaci (np. zredukowano poziom podstawowych obrażeń zadawanych przez Finna przy pomocy EL-16). Innymi wartymi wzmianki usprawnieniami są polepszona stabilność produkcji i nocne wersje map na Tatooine. O całej reszcie przeczytacie w oficjalnym komunikacie.

Dark Souls: Remastered bez funkcji cross-play

Jeżeli liczyliście, że w multiplayerze Dark Souls: Remastered pobawicie się z posiadaczami różnych platform sprzętowych, to niestety mamy dla Was złe wieści. Firma Bandai Namco, wydawca gry, poinformowała w oświadczeniu przesłanym serwisowi IGN, że nadchodzący projekt pozbawiony będzie takiej funkcjonalności. Poprzednie odsłony cyklu również jej nie oferowały, więc nie jest to wielkie zaskoczenie, niemniej szkoda.

PC Building Simulator nie ukaże się w styczniu

Kilka miesięcy temu twórcy gry PC Building Simulator zapowiedzieli, że tytuł ukaże się w styczniu bieżącego roku. Tak się jednak nie stanie. Od tamtej pory deweloper nawiązał współpracę z nowymi partnerami, co z kolei przekłada się na większą ilość pracy – trzeba dodać nowe podzespoły, które muszą nie tylko wyglądać, jak prawdziwe, ale też podobnie działać. Twórcy gry zdali sobie sprawę, że wymagać to będzie kilku miesięcy dodatkowej roboty, o czym poinformowano w najnowszym komunikacie. W związku z tym nastąpiła pewna zmiana planów. Projekt trafi najpierw do Steam Early Access (premiera 27 marca), gdzie spędzi dwa, może trzy miesiące. Oficjalny debiut odbędzie się więc najpewniej pod koniec czerwca. Cena PC Building Simulator wyniesie 19,99 euro (około 83 zł).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: