Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2018, 15:00

Wyniki głosowania w plebiscycie Gra roku 2017

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji plebiscytu Gra roku zorganizowanego przez portale GRYOnline.pl i TVGry.pl. Nasi czytelnicy wyłonili najlepszą produkcję i dzieło niezależne 2017 roku, a także najbardziej oczekiwany tytuł 2018 roku.

Kolejna edycja plebiscytu Gra roku zorganizowanego przez portal GRYOnline.pl oficjalnie dobiegła końca. Przez ostatnie cztery tygodnie Wy, nasi czytelnicy, mieliście okazję wybrać najbardziej udany tytuł 2017 roku, najbardziej oczekiwaną produkcję 2018 roku i, po raz pierwszy w historii, najlepszą grę niezależną minionych dwunastu miesięcy (kategoria sponsorowana przez platformę GOG.com). W tym roku plebiscyt cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem – oddaliście ponad 30 tysięcy głosów, za co serdecznie dziękujemy. Zgodnie z umową wszystkie osoby, które wzięły udział w zabawie, otrzymały dziś darmowe siedmiodniowe Abonamenty Premium. Tym, którzy oczekują wyników konkursu na najlepsze uzasadnienie wyboru, przypominamy, że zgodnie z regulaminem zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu kolejnych 14 dni.

Wyniki głosowania w plebiscycie Gra roku 2017 - ilustracja #1

Zanim przejdziemy do dania głównego, czyli zwycięzców w poszczególnych kategoriach, kilka słów o zasadach. Podczas głosowania mogliście wybrać po trzy tytuły. Za pierwsze miejsce przyznawaliśmy 5 punktów, za drugie 3, a za najniższy stopień podium 1. Głosy w głównych kategoriach pozwoliły również na wyłonienie laureatów w kilku pobocznych. Swoich faworytów wybrała także redakcja serwisu GRYOnline.pl. Czy nasze wybory pokrywały się z Waszymi? Czy obyło się bez większych kontrowersji? Nie przedłużajmy. Oto tryumfatorzy plebiscytu Gra roku 2017.

Gra roku 2017 według czytelników GRYOnline.pl:

I miejsce – Assassin's Creed: Origins

Assassin's Creed: Origins, czyli najnowsza odsłona kultowej już serii, wskoczyła na fotel lidera na samym początku plebiscytu i nie oddała go aż do końca. Na dzieło firmy Ubisoft zagłosowało 28,6% osób. Warto również zaznaczyć, że tytuł zdobywał średnio 3,58 punktu. To drugi wynik w zestawieniu, pod tym względem najlepiej wypadło Divinity: Original Sin II (średnio 3,67 pkt.), które ostatecznie zajęło w konkursie czwarte miejsce. Z drugiej strony, na RPG-a od studia Larian zagłosowało dwa razy mniej ludzi.

II miejsce – Horizon Zero Dawn

Drugie miejsce w naszym plebiscycie przypadło Horizon Zero Dawn. Na przeznaczonego wyłącznie na konsolę PlayStation 4 sandboksa akcji od studia Guerrilla Games zagłosowało 24,3% ankietowanych.

III miejsce – Wolfenstein II: The New Colossus

Wolfenstein II: The New Colossus, czyli kolejna część przygód dzielnego wojaka B.J. Blazkowicza, zajęła najniższy stopień podium. Tytuł ten wybrało 19,8% głosujących.

Najbardziej oczekiwana gra roku 2018 według czytelników GRYOnline.pl:

I miejsce – Red Dead Redemption II

II miejsce – The Last of Us: Part II

III miejsce – Metro Exodus

Indyk Roku 2017 według czytelników GRYOnline.pl

I miejsce – Cuphead

II miejsce – Divinity: Original Sin II

III miejsce – Hellblade: Senua's Sacrifice

Kategorie dodatkowe (głosowanie czytelników)

Nalepsza gra RPG

Najlepsza strzelanka

Najlepsza gra akcji

Najlepsza gra przygodowa

Najlepsza gra strategiczna

Najlepsza gra mobilna

Najlepsza gra multiplayer

Najlepsza gra sportowa

Najlepszy exclusive - PC

Najlepszy exclusive - PS4

Najlepszy exclusive - Xbox One

Najlepszy exclusive – Switch

Nagrody specjalne redakcji

Gra roku 2017

Największe zaskoczenie roku

Najlepsza nowa marka

Najlepsza gra we wczesnym dostępie

Oprawa artystyczna lub technologia

Najlepsza muzyka

Ciekawostki

Zwycięzcy...

Assassin’s Creed: Origins wygrało w plebiscycie dość zdecydowanie. - Wyniki głosowania w plebiscycie Gra roku 2017 - wiadomość - 2018-01-18
Assassin’s Creed: Origins wygrało w plebiscycie dość zdecydowanie.

Choć Assassin's Creed: Origins wygrał dość zdecydowanie w kategorii Gra Roku, batalia o podium toczyła się niemal do samego końca. Różnica między Wolfenstein II: The New Colossus a czwartym w zestawieniu Divinity: Original Sin II wynosiła zaledwie 277 punktów. Na piątym miejscu znalazł się hit od Nintendo – The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Warto zaznaczyć, że w pierwszej piątce plebiscytu znalazły się aż cztery gry, które nasi redaktorzy ocenili na minimum 9/10. Chodzi o The Legend of Zelda: Breath of the Wild (10/10), Assassin’s Creed: Origins (9/10), Wolfenstein II: The New Colossus (9/10) i Divinity: Original Sin II (9,5/10). Statystykę psuje jedynie Horizon Zero Dawn, którego recenzja została zwieńczona notą 8,5/10.

Pierwszą dziesiątkę plebiscytu zamyka Elex, czyli najnowsze dzieło niemieckiego studia Piranha Bytes, autorów między innymi kultowej w naszym kraju serii Gothic. Tytuł podzielił zarówno graczy, jak i recenzentów. Niektórzy narzekali na archaiczność rozgrywki, inni byli zachwyceni kreacją świata i klimatem. Zatem czy 10. miejsce w głosowaniu czytelników należy upatrywać jako sukces, czy porażkę? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy Wam.

…i przegrani

Destiny 2 nie podbiło serc czytelników portalu GRYOnline.pl - Wyniki głosowania w plebiscycie Gra roku 2017 - wiadomość - 2018-01-18
Destiny 2 nie podbiło serc czytelników portalu GRYOnline.pl

Nie najlepiej w plebiscycie Gra Roku 2017 poradziły sobie wielkie tytuły AAA od Electronic Arts i Activision. Mass Effect: Andromeda, czyli wzbudzająca kontrowersje najnowsza odsłona popularnego cyklu od studia BioWare, zajęła dopiero czternaste miejsce. Trzy oczka niżej, co jest chyba największą niespodzianką w całym zestawieniu, znalazło się Call of Duty: WWII, czyli długo wyczekiwany powrót serii Call of Duty do czasów historycznych. Natomiast na dalekim 32. miejscu uplasowało się Destiny 2, czyli sequel popularnej strzelaniny MMOFPP od studia Bungie. Tytuł, choć został ciepło przyjęty przez recenzentów, srogo rozczarował sporą część graczy, co, jak widać, znalazło odzwierciedlenie w plebiscycie. Oczekiwaniom nie sprostało również For Honor. Zapowiadana jako jeden z największych hitów 2017 roku produkcja Ubisoftu wylądowała zaledwie na 33. pozycji.

Najsłabszy wynik w plebiscycie osiągnęła mobilna strategia Reigns: Her Majesty. Na tytuł studia Nerial zagłosowały zaledwie 4 osoby.