Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 stycznia 2018, 14:50

Scenarzyści Spider-Man Homecoming wyreżyserują Flashpoint - film o Flashu

John Francis Daley i Jonathan Goldstein - scenarzyści Spider-Man: Homecoming - wyreżyserują Flashpoint, czyli samodzielny film o przygodach Flasha z Ezrą Millerem w roli głównej. Obraz trafi do kin w 2020 roku.

Po tym, jak w końcówce 2016 roku ze współtworzenia Flashpoint zrezygnował Rick Famuyiwa, prace nad samodzielnym filmem o Flashu z Ezrą Millerem w roli głównej utknęły w martwym punkcie. Czas ten wykorzystano do przepisania scenariusza (autorem aktualnej wersji jest Joby Harold, mający w dorobku fabułę Króla Artura: Legendy miecza i nadchodzącego Robin Hooda), a także poszukiwań nowego reżysera. Stanowisko to przypadnie najpewniej duetowi złożonemu z Johna Francisa Daleya oraz Jonathana Goldsteina (dzięki, Variety).

Za sterem statku Flashpoint staną John Francis Daley i Jonathan Goldstein. - Scenarzyści Spider-Man Homecoming wyreżyserują nowe przygody Flasha - wiadomość - 2018-01-17
Za sterem statku Flashpoint staną John Francis Daley i Jonathan Goldstein.

Daley i Goldstein nie są anonimowi – to właśnie oni odpowiadają za scenariusz filmu Spider-Man: Homecoming, czyli jednego z ubiegłorocznych, superbohaterskich hitów. Duet pracował również nad fabułą cyklu Szefowie wrogowie, a także wyreżyserował W nowym zwierciadle: Wakacje i nadciągający Wieczór gier z Jasonem Batemanem, Kylem Chandlerem i Rachel McAdams (premiera 2 marca). Jak widać, ich specjalizacją jest tematyka komediowa – zapewne w takim tonie zostanie utrzymana samodzielna przygoda millerowskiego Flasha.

Scenarzyści Spider-Man Homecoming wyreżyserują nowe przygody Flasha - ilustracja #2

Przypominamy, że klapa Ligi Sprawiedliwości (655 mln dolarów przychodu przy budżecie produkcyjnym na poziomie 300 mln dol.) doprowadziła do zakrojonej na szeroką skalę restrukturyzacji w Warner Bros. Pierwsze zmiany zostały już poczynione – na czele DC Films stanął Walter Hamada, dotychczasowy szef firmy New Line Cinema. Z kolei producentem kontynuacji Legionu samobójców ustanowiono Michaela De Lucę (m.in. The Social Network, 50 twarzy Greya).

Z informacji podanych przez serwis Variety wynika też, że wstępnie wytwórnia Warner Bros. miała zamiar zachęcić do wyreżyserowania widowiska Bena Afflecka, który w niedawnej Lidze Sprawiedliwości wystąpił u boku Millera w roli Batmana. Ostatecznie nie podjął on jednak wyzwania. Cała sprawa nie została dotąd skomentowana przez Warner Bros., finansującą całe przedsięwzięcie.

Pierwotnie Flashpoint miał trafić do kin w tym roku, ale w wyniku rozmaitych perturbacji premiera odbędzie się najwcześniej za dwa lata. Tytułowego superbohatera zagra Ezra Miller, który w postać obdarzoną Mocą Szybkości wcielił się także w ubiegłorocznej Lidze Sprawiedliwości. Na ekranie zobaczymy również Gal Gadot (jako Wonder Woman), Raya Fishera (Cyborg), Billy’ego Crudupa i Kiersey Clemons.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.
  2. Oficjalna strona DC Comics