Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4SwitchXONE
Okładka Scribblenauts Showdown (PS4)
OkładkaScribblenauts Showdown (PS4)

Scribblenauts Showdown

Scribblenauts Showdown jest szóstą częścią docenianej zarówno przez graczy, jak i branżowe media serii przygodowych gier logicznych. Produkcję wyróżnia duża swoboda działania. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio 5th Cell, zaś jego wydaniem zajął się koncen Warner Bross.

Logiczne | 2D | elementy przygodowe | słowne

Scribblenauts Showdown Premiera

6mar2018

PS4 XONE Switch

Gry podobne do Scribblenauts Showdown

The Witness

Chicory: A Colorful Tale

Pavilion

Scribblenauts Showdown jest szóstą częścią docenianej zarówno przez graczy, jak i branżowe media serii gier logicznych. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada studio 5th Cell, konsekwentnie rozwijające tę markę od jej debiutu na konsoli Nintendo DS w 2009 roku. Rolę wydawcy dla serii pełni firma Warner Bros.

Fabuła

W serii Scribblenauts (z wyjątkiem operującego na nieco innych zasadach Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure) gracze wcielają się w Maxwella – mieszkającego w fantastycznym świecie chłopca, posiadającego magiczny notes, za którego pośrednictwem jest w stanie tworzyć potrzebne mu w danym momencie przedmioty (wpisując ich nazwę w którejś z linijek). Ten niezwykły skarb umożliwia naszemu bohaterowie znajdowanie rozwiązań dla problemów trapiących wielu mieszkańców krainy.

Mechanika

Scribblenauts Showdown w wersji na Switch, PS4 i XONE jest przygodową grą logiczną. Produkcja pozwala graczom eksplorować rozległe, dwuwymiarowe poziomy i rozwiązywać zagadki, które twórcy ze studia 5th Cell rozsiali po stworzonym przez siebie świecie. Wyzwania najczęściej opierają się na sprytnym zablokowaniu dostępu do jakiegoś miejsca. Cechą charakterystyczną dla Scribblenauts Showdown jest duża swoboda działania – daną przeszkodę najczęściej można pokonać na wiele różnych sposobów, nie ma konieczności szukania jednego, przewidzianego przez autorów wyjścia. Wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności gracza.

Gra posiada rozbudowaną kampanię single-player, a także całą gamę funkcji sieciowych i społecznościowych, które pozwalają m.in. na wspólne granie, a także tworzenie własnych poziomów i dzielenie się nimi z innymi posiadaczami gry.

Kwestie techniczne

Scribblenauts Showdown posiada dwuwymiarową oprawę wizualną, wykonaną w kreskówkowej stylistyce. Projekty graficzne zarówno plansz, jak i bohaterów są wyraziste i pełne barw.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Scribblenauts Showdown cena w dniu premiery: 169,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Scribblenauts Showdown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE
Switch