Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Shurado (AND)

Shurado

Gra akcji, w której wcielamy się w samuraja próbującego uciec z tytułowego piekła.

Akcji | TPP | fantasy | zagraj za darmo | elementy RPG | slasher | soulslike

Okładka Shurado (AND)

producent: Ganbarion

wydawca: Ganbarion

Strona oficjalna

data premiery gry:

24gru2017

AND

29gru2017

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shurado jest grą akcji, za której opracowanie odpowiada studio Ganbarion. Tytuł, dla którego głównym źródłem inspiracji było słynne Infinity Blade (aczkolwiek nie tylko, gdyż znalazło się tu miejsce na rozwiązania zaczerpnięte z serii Dark Souls), trafił na mobilny system AND i iOS, gdzie jest dystrybuowany w modelu darmowym z opcjonalnymi mikrotransakcjami (free-to-play).

Fabuła

W Shurado wcielamy się w samuraja, który po śmierci został pozbawiony swojego ciała i jako ożywiony pancerz trafił do tytułowego piekła. Heros nie zamierza się poddawać, aczkolwiek nim zdoła uciec z tego miejsca, musi stawić czoła przeciwnikom, jacy czekają na schodach prowadzących do wyjścia.

Mechanika

W wydanym na platformie AND i iOS Shurado akcję obserwujemy zza pleców protagonisty (TPP). Filarem rozgrywki jest toczenie pojedynków z przeciwnikami, w trakcie których możemy atakować adwersarzy oraz blokować i parować wyprowadzane przez nich ciosy. Na potrzeby gry przygotowano prosty system sterowania – dotykając prawej połowy ekranu atakujemy, z kolei po naciśnięciu lewej części wyświetlacza zasłaniamy się przed ciosem oponenta. Coraz potężniejszy oręż (wyposażony w ataki specjalne, aktywowane po jednoczesnym naciśnięciu dwóch połówek ekranu) znajdujemy natomiast w lootboksach.

Kluczem do sukcesu jest nie tylko odpowiedni refleks, lecz także umiejętne zarządzanie wytrzymałością protagonisty; warto przy tym pamiętać o tym, że po śmierci heros traci swój dobytek. Jedynym sposobem na jego odzyskanie jest powrót do miejsca, w którym poległ. Pomiędzy kolejnymi starciami nasza rola nie ogranicza się do biernej obserwacji – możemy rozglądać się po otoczeniu i łapać płomyki regenerujące energię życiową oraz zwiększające siłę broni.

Kwestie techniczne

Shurado może się pochwalić wysokiej jakości oprawą audiowizualną – podobać się mogą zarówno dopracowane modele bohatera oraz przeciwników, jak i pełne detali otoczenie; na uwagę zasługuje też klimatyczny soundtrack oraz efekty dźwiękowe towarzyszące potyczkom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Shurado

12+

Wymagania sprzętowe Shurado

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS