Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Lords of the Fallen (2017) (AND)

Lords of the Fallen (2017)

Opracowana przez rodzimą firmę CI Games mobilna wersja popularnego RPG akcji z 2014 roku. W grze Lords of the Fallen trafiamy do fantastycznego świata, w którym rozpanoszyła się zła królowa Acasha.

Akcji | TPP | fantasy | elementy RPG | polskie | slasher

Okładka Lords of the Fallen (2017) (AND)

data premiery gry:

6lut2017

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lords of the Fallen na platformę AND i iOS to mobilna wersja gry Lords of the Fallen znanej z konsol PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tów. Produkcja jednak znacznie różni się od oryginału i nie ma zbyt wiele wspólnego z RPG akcji. Za tytuł odpowiada ekipa CI Games, która współtworzyła pierwotne wydanie.

Fabuła

Podczas zabawy trafiamy do fantastycznego świata, w którym rozpanoszyła się zła królowa Acasha. Jako jeden z trzech wojowników – Harkyn, Yetka i Kaslo – musimy stawić jej czoła i uratować ludzkość.

Mechanika

Lords of the Fallen na platformę AND i iOS to gra w stylu słynnego Infinity Blade. Mamy więc do czynienia ze swego rodzaju bijatyką, w której toczymy pojedynki 1 na 1. Zabawa opiera się na przesuwaniu i stukaniu palcem w ekran w odpowiednich momentach, co pozwala unikać ataków wroga i wyprowadzać kontry oraz combosy. Każdy z herosów posiada unikalne wyposażenie, a w trakcie przygody wchodzi w posiadanie materiałów wykorzystywanych do wytwarzania zbroi czy też amuletów ułatwiających starcia. To właściwie tyle, gdyż w grze nie możemy swobodnie chodzić po lokacjach, szukać skrzyń i sekretów – rozgrywka opiera się niemal wyłącznie na walce.

Kwestie techniczne

Mobilne Lords of the Fallen to jedna z lepiej wyglądających gier na smartfonach i tabletach. Postacie są szczegółowo wymodelowane, animacjom ataków nie da się nic zarzucić, a ponadto niektórym ciosom towarzyszą rozmaite efekty świetlne, stanowiące wisienkę na graficznym torcie.

Minirecenzja Lords of the Fallen – za drogi klon Infinity Blade

PLUSY:
  1. wygląda bardzo dobrze;
  2. kilka postaci do wyboru o zróżnicowanych umiejętnościach.
MINUSY:
  1. zbyt wysoka cena;
  2. problemy z systemem kolizji;
  3. mało mięsista walka.

Lords of the Fallen zostało pierwotnie wydane na konsolach i komputerach. Polskie studio CI Games wraz z niemiecką firmą Deck 13 stworzyły grę w stylu popularnego cyklu RPG akcji Dark Souls. Choć tytuł z pewnością nie był pozbawiony wad, to wielu osobom przypadł do gustu. To samo jednak raczej nie spotka mobilnej wersji produkcji, która jest po prostu mniej atrakcyjna.

Przede wszystkim zmianie kompletnie uległy ogólne założenia. Deweloperzy postawili na mobilną bijatykę w stylu Infinity Blade, więc jeżeli liczyliście na zwiedzanie świata, zaglądanie w każdy zakamarek, szukanie skarbów i ostrożne konfrontacje z wieloma przeciwnikami, to się zawiedziecie. Zabawa polega bowiem praktycznie tylko na walce – przeskakujemy od jednego bossa do drugiego, aż w końcu uda nam się dorwać królową Acashę.

Rozgrywka to klasyczne stukanie w odpowiednie ikony symbolizujące ataki, umiejętności specjalne itd. Dodatkowo trzeba też przesuwać palcem w prawo i lewo, by wykonywać uniki. System starć oferuje również parowanie, kontratakowanie i combosy, ale nie jest i tak zbytnio emocjonujący. Gra przeskakuje z wyprowadzania ciosów do ich unikania, co wytrąca nas z rytmu. Większym minusem jest mało mięsista walka – przeciwnicy niby wyglądają na potężnych i groźnych, ale grze brakuje większej dawki przemocy, przez co nie budzą oni takiego respektu, jak powinni. Poza tym gra ma problemy systemem kolizji i sytuacje w których trafiamy w powietrze, a jednak zadajemy obrażenia wrogowi nie są niczym wyjątkowym.

Na wszystko to można by było przymknąć oko, gdyby nie cena. Produkcja została wyceniona na grubo ponad 40 zł (w wersji na Androida bliżej 50 zł), co jest zupełnie niezrozumiałe, jak na tej klasy produkt. Gdyby kosztowała 10-20 zł, OK, wtedy można byłoby się zastanowić, ale w takiej sytuacji jest to aplikacja przeznaczona tylko dla największych miłośników marki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Lords of the Fallen (2017)

Wymagania wiekowe Lords of the Fallen (2017)

12+

Mobilne Lords of the Fallen zadebiutowało na Androidzie i iOS
Mobilne Lords of the Fallen zadebiutowało na Androidzie i iOS

wiadomość8 lutego 2017

Zapowiedziana ponad dwa lata temu mobilna wersja RPG akcji Lords of the Fallen zadebiutowała w sklepach Google Play i App Store. Produkcję wyceniono na niecałe 49 zł (Android) i 9,99 euro, a więc około 43 zł (iOS).

AND
iOS