Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4SwitchXONEPC
Okładka The Aquatic Adventure of the Last Human (PS4)

The Aquatic Adventure of the Last Human

Produkcja typu metroidvania, w której zadaniem graczy jest rozwikłanie zagadki wyginięcia ziemskiej populacji, która przed tysiącami lat została zmuszona do przeniesienia się pod wodę.

Zręcznościowe | okręty podwodne | 2D | metroidvania | elementy przygodowe | pod wodą | indie | przygodowe gry akcji

Okładka The Aquatic Adventure of the Last Human (PS4)

data premiery gry:

19sty2016

PC

19sty2018

XONE

23sty2018

PS4

3sty2019

Switch

The Aquatic Adventure of the Last Human jest reprezentantem gatunku metroidvania, opracowanym przez niezależne szwedzkie studio YCJY. Źródłem inspiracji były kultowe filmy (Planeta małp, Gwiezdne wojny) oraz gry wideo (Shadow of the Colossus, Super Metroid).

Fabuła

W wyniku zmian klimatycznych gwałtownie wzrósł poziom wody na całej Ziemi, przez co ludzie zostali zmuszeni do przeniesienia się pod powierzchnię mórz i oceanów. Cywilizacja wciąż mogła się rozwijać dzięki dostępowi do surowców i źródeł energii; sytuacja uległa jednak zmianie w 2971 roku, a ludzkość musiała rozpocząć poszukiwania innego globu zdatnego do życia, wykorzystując w tym celu tunele czasoprzestrzenne. W The Aquatic Adventure of the Last Human gracz wciela się w pilota statku Argo9, który powrócił na Błękitną Planetę po takiej podróży. Okazało się jednak, że na Ziemi minęły tysiące lat, a bohater jest ostatnim żyjącym człowiekiem; na jego barkach spoczywa więc zadanie rozwikłania zagadki wyginięcia całej populacji.

Mechanika

W The Aquatic Adventure of the Last Human akcję obserwujemy z boku, a cechą charakterystyczną tego tytułu jest dualizm rozgrywki. W trakcie zabawy zajmujemy się spokojną eksploracją morskiego dna i ruin pozostawionych przez ludzi. Jest to o tyle ważne, że deweloperzy zdecydowali się na zastosowanie narracji środowiskowej, przez co fabuła zazwyczaj nie jest przekazywana wprost, a za pośrednictwem elementów otoczenia.

Drugim istotnym elementem zabawy są dynamiczne starcia z napotkanymi przeciwnikami – na naszej drodze stają bossowie w postaci gigantycznych potworów morskich, strzegący dostępu do kolejnych lokacji, którym stawiamy czoła przy pomocy broni zainstalowanej na pokładzie naszego wehikułu. Początkowo do naszej dyspozycji zostaje oddany jedynie harpun, aczkolwiek z czasem zdobywamy coraz potężniejsze narzędzia mordu i ulepszenia dla pojazdu, dzięki czemu możemy mierzyć się z coraz silniejszymi adwersarzami. Tytuł cechuje się wysokim poziomem trudności – chcąc powalić danego oponenta, gracz musi nie tylko rozpracować jego schemat ataków, lecz także odkryć jego słabe punkty i luki w obronie.

Kwestie techniczne

The Aquatic Adventure of the Last Human posiada pixelartową grafikę – melancholijna atmosfera (uzyskana przede wszystkim dzięki stonowanej kolorystyce) jest potęgowana przez spokojny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Aquatic Adventure of the Last Human

Klasyfikacja PEGI The Aquatic Adventure of the Last Human

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Aquatic Adventure of the Last Human

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB GeForce 6200 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows Vista/7
PC
PS4
XONE
Switch