Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2019, 11:19

autor: Aquma

Steam otrzyma nową funkcję - Remote Play Together

Steam otrzyma niedługo funkcję Remote Play Together, która pozwoli wspólnie grać po sieci w tytuły, które posiadają wyłącznie lokalny tryb multiplayer. Testy nowego systemu rozpoczną się jeszcze w październiku.

Steam ciągle się rozwija. - Steam otrzyma nową funkcję - Remote Play Together - wiadomość - 2019-10-10
Steam ciągle się rozwija.

Wygląda na to, że Steam otrzyma niedługo nową funkcję, nazwaną Remote Play Together. Pozwoli ona grać przez sieć w tytuły oferujące lokalny tryb multiplayer. Informacja została opublikowana na stronie Steamworks, do której mają dostęp wyłącznie deweloperzy, ale kilku z nich podzieliło się nią publicznie (np. autor Guard Duty, Nathan Darko).

Remote Play Together umożliwi granie po sieci - dwóm osobom lub większej grupie - w produkcje, które dotychczas nie oferowały takiej opcji. Beta-testy omawianej funkcji rozpoczną się już niedługo, bo 21 października i automatycznie będą obejmowały wszystkie gry posiadające lokalny tryb wieloosobowy (dowolny - kooperacyjny lub rywalizacyjny, na tym samym albo podzielonym ekranie).

Remote Play Together z pewnością nie zastąpi możliwości spotkania się z przyjaciółmi w tym samym pokoju, ale wydaje się być ciekawą opcją, która pozwoli częściej cieszyć się niektórymi grami ze znajomymi (np. Guacamelee! czy TowerFall: Ascension). Kto wie, może te produkcje zyskają dzięki temu nowe życie? Jak Wam się podoba ten pomysł?

  1. Steam - strona oficjalna