Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 października 2019, 11:11

autor: arRacoon

Blizzard uniemożliwia usunięcie konta po aferze w Hongkongu?

Blizzard zalicza kolejną wtopę PR-ową zaraz po aferze z Chung „Blitzchungiem” Ng Waiem na turnieju karcianki Hearthstone w Hongkongu. Według doniesień, znacznie utrudnione a niejednokrotnie niemożliwe jest usunięcie konta Blizzard. Studio jest podejrzewane o interwencję i aktywne blokowanie możliwości pożegnania się z kontem.

Blizzard uniemożliwia usunięcie konta po aferze w Hongkongu? - ilustracja #1

Można powiedzieć, że Blizzard, inspirujący swoją nazwę śnieżną zamiecią, w istocie znalazł się w podobnej po uszy. Nie opadł jeszcze kurz po trzęsieniu, jakie rozpętało studio zbanowaniem „Blitzchunga” i pozbawieniem go nagrody w turnieju, a studio ponownie staje w obliczu poważnych oskarżeń. Jak donoszą użytkownicy Twittera, Blizzard uniemożliwia usunięcie konta użytkownika. Firma miała zablokować wszystkie cztery możliwości autoryzacji, potrzebne do unieważnienia subskrypcji.

Ludzie na całym świecie starają się zamanifestować swój sprzeciw wobec postawy i polityki Blizzarda, m.in. właśnie przez kasowanie swoich kont użytkowników z systemu battle.net. Nawet sami zatrudnieni przez studio wyrażają oburzenie i niezgodę na to, co dzieje się w firmie. Jak donosi The Daily Beast, pewna grupa pracowników wyszła z biura we wtorek popołudniu podczas streamowania na żywo rozgrywek w Hongkongu.

Do sprawy już wcześniej odniósł się m.in. Tim Sweeney, szef Epic Games, który stwierdził, że jego studio nie będzie karało graczy Fortnite’a za dyskusje o polityce.

Pojawiają się też głosy starające się stonować skrajne emocje i bojowe nastroje, jednak, co ciekawe, głównie na forum dyskusyjnym na stronie… Blizzarda. Twierdzą, że problemy z usunięciem konta mogą wynikać z przeładowania próśb skierowanych do studia, które może być nieprzystosowane do procesowania spraw o takiej frekwencji.

Blizzard uniemożliwia usunięcie konta po aferze w Hongkongu? - ilustracja #2

Blizzard uniemożliwia usunięcie konta po aferze w Hongkongu? - ilustracja #3

Gdyby zarzuty okazały się prawdziwe, oznaczałoby to poważny PR-owy problem studia. Nie ulega wątpliwości, że zarząd fimy zwraca swój wzrok na Wschód i wiąże spore nadzieje z chińskim rynkiem. Jednak odbywa się to ogromnym kosztem wizerunkowym. Swego czasu ogłoszono Diablo Immortal, głównie z myślą o chińskim odbiorcy, co odbiło się szerokim echem wśród społeczności i wywołało bardzo negatywny odbiór. Obecne wydarzenia zdecydowanie nie przysparzają Blizzardowi fanów:

Blizzard uniemożliwia usunięcie konta po aferze w Hongkongu? - ilustracja #4

To jak? #BoycottBlizzard czy nie?