Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2019, 13:25

autor: Frozen

Lady Gaga pyta, czym jest Fortnite, i Twitter szaleje

Wieści o rozpoczynającym się drugim rozdziale najpopularniejszej gry studia Epic Games dotarły nawet do Lady Gagi. Słynna amerykańska piosenkarka i aktorka zapytała fanów na Twitterze o to, czym jest Fortnite.

Nie wszyscy słyszeli o popularnej ostatnio grze studia Epic Games. - Lady Gaga pyta, czym jest Fortnite, i Twitter szaleje - wiadomość - 2019-10-16
Nie wszyscy słyszeli o popularnej ostatnio grze studia Epic Games.

Pochłonięcie świata Fortnite przez czarną dziurę, zwiastujące rozpoczęcie drugiego rozdziału w rozwoju popularnej strzelanki typu battle royale, wywołało ogromne poruszenie wśród fanów produkcji studia Epic Games. O wydarzeniu zrobiło się tak głośno, że nawet ludzie nie interesujący się tytułem zauważyli, że w grze Fortnite dzieje się właśnie coś ważnego. W gronie tych osób znalazła się Stefani Joanne Angelina Germanotta, znana szerszej publiczności pod pseudonimem Lady Gaga. Gwiazda zwróciła się do fanów z prostym pytaniem:

Co to jest fortnight (sic!)

W ciągu 17 godzin na tweet Lady Gagi odpowiedziano ponad 24 tysiące razy. Znaczna część użytkowników Twittera podawała piosenkarce słownikową definicję słowa „fortnight”, oznaczającego okres czternastu dni (jest to zbitka wyrazowa wywodząca się od angielskiego „fourteen nights”). Nieliczni tłumaczyli, że jest to popularna gra typu battle royale, większość jednak odpowiadała artystce w żartobliwy sposób.

Tyler „Ninja” Blevins, popularny streamer Fortnite'a, stworzył swoją odpowiedź z tytułów piosenek Lady Gagi – Telephone, Million Reasons oraz You and I.

Podobnego zabiegu użyło konto Twitter Gaming tłumacząc, że Fortnite to ARTPOP (tytuł trzeciego albumu artystki) gier wideo.

Z odpowiedzi możemy dowiedzieć się także tego, że Twitch posiada kilku przyjaciół, którzy mogliby pokazać celebrytce, czym jest Fortnite, a Discord... cóż... przedstawiciel tego serwisu chyba po prostu lubi memy.

Fakt, że Lady Gaga nie zna Fortnite'a wcale nie oznacza, że nie interesują ją gry. Wręcz przeciwnie – artystka jest fanką stworzonej przez Platinum Games serii Bayonetta.

Ktoś, kto pomimo zmęczenia i bólu rąk siedzi do czwartej nad ranem, bo musi pokonać wkurzającego bossa zdecydowanie zasługuje na miano gracza. Nawet jeśli nie wie, co to Fortnite.