Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2019, 10:26

autor: Aquma

Fortnite wyłączony. Czarna dziura pochłonęła grę, wyczyszczono social media

W Fortnite zakończył się dziesiąty sezon, a wraz z nim... cała gra, przynajmniej pozornie. Serwery megahitu Epic Games zostały wyłączone, a na kanałach social media widzimy tylko tajemniczy film / grafikę prezentującą czarną dziurę.

Fortnite wyłączony. Czarna dziura pochłonęła grę, wyczyszczono social media - ilustracja #1
To koniec Fortnite?

W niedzielę w Fortnite zakończył się dziesiąty sezon. W czasie kulminacyjnego wydarzenia zatytułowanego po prostu Koniec (ang. The End), świat gry dosłownie zniknął, wessany przez olbrzymią czarną dziurę. Serwery produkcji Epic Games zostały wyłączone, a na oficjalnej stronie oraz kanałach w mediach społecznościowych trwa tzw. blackout - wyczyszczono je z zawartości i widzimy na nich wyłącznie tajemniczą grafikę / transmisję. Event możecie zobaczyć na poniższym filmie - na Twitchu oglądało go na żywo 1,5 mln osób, zaś na YouTube ponad 4 mln. Konsultant e-sportowy Rod Breslau wskazuje, że łączna liczba widzów śledzących stream w tym samym czasie przekroczyła 6 mln.

Co się dzieje? Niektórzy żartują, że Fortnite zostało wykupione i skasowane przez Elona Muska... Ale w rzeczywistości mamy oczywiście do czynienia z ciekawie pomyślanym eventem otwierającym kolejny sezon, a nawet zwiastującym swoistą kontynuację - mowa o Fortnite: Rozdział 2, czyli prawdopodobnie największej z dotychczasowych aktualizacji megahitu Epic Games, która (według plotek) wprowadzi do gry zupełnie nową mapę.

Gracze, którzy próbują zalogować się do gry, widzą jedynie ekran problemów technicznych, ale wklepując specjalny kod (góra, góra, dół, dół, lewo, lewo, prawo, prawo, B, A, Start - za redaktorami portalu CNET) możemy uzyskać dostęp do mini-gry. Dodatkowo Fortnite: Ratowanie świata, które dotychczas można było kupić w sklepie PlayStation, zostało z niego usunięte. Osoby zaniepokojone tym faktem mogą spać spokojnie - Sony zapewnia, że wszystkie zakupione przedmioty nadal będą dostępne i prosi, by kontaktować się w tej sprawie z Epic Games. Spekuluje się, że tryb może zostać udostępniony bezpłatnie, tak samo, jak Battle Royale.

Warto też odnotować, że w czasie wspomnianej transmisji okazyjnie pojawiają się tajemnicze liczby. Jeden z użytkowników odkrył, że można je odnieść do nagrań antagonisty, tzw. Przybysza (ang. The Visitor), które mogliśmy zbierać na mapie w dziesiątym sezonie. Po ułożeniu w jeden ciąg wskazanych liter monologu Przybysza powstaje zdanie I was not alone. Others were outside the Loop. This was not calculated. The moment is now inevitable” (pol. „Nie byłem sam. Inni byli poza Pętlą. To nie było częścią kalkulacji. Ten moment jest teraz nieunikniony”).

Kiedy Fortnite powróci? Na razie nie mamy w tej kwestii żadnych konkretnych informacji, ale jeden z użytkowników Twittera odkrył w kodzie domeny Fortnite.com kod, który sugeruje, że Koniec potrwa do godziny 13:00 czasu polskiego we wtorek. Druga możliwość to najbliższy czwartek - w tym dniu tygodnia tradycyjnie debiutowały kolejne aktualizacje omawianego tytułu.

  1. Fortnite - strona oficjalna
  2. Fortnite - poradnik