Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 grudnia 2019, 11:58

autor: qjin

Matrix 4 – obsada powiększa się o gwiazdę Mindhunter

Obsada nowej części filmowej serii Matrix powiększa się o kolejną osobę. Jest nią Jonathan Groff, aktor znany z roli agenta Holdena Forda z serialu Mindhunter Davida Finchera i Joego Penhalla.

Czyżby gwiazda serialu Mindhunter miała być następcą agenta Smitha? - Matrix 4 – obsada powiększa się o gwiazdę Mindhunter - wiadomość - 2019-12-10
Czyżby gwiazda serialu Mindhunter miała być następcą agenta Smitha?

Serwis Collider poinformował o kolejnym aktorze, który zasilił szeregi obsady Matriksa 4. Do Keanu Reevesa, Carrie-Anne Moss, Yahya Abdul-Mateena II oraz Neila Patricka Harrisa i Jady Pinkett Smith dołączył Jonathan Groff, który występował wcześniej w takich serialach jak Glee, Looking i Mindhunter. Podobnie jak w przypadku innych nowych nazwisk, szczegóły na temat jego roli są owiane tajemnicą.

O fabule kontynuacji Matriksa również nic nie wiadomo. Wiemy tylko, że powrócą odtwórcy ról Neo i Trinity. Również Jada Pinkett Smith wcieli się ponownie w Niobe. Natomiast producenci filmu nie ujawniają żadnych informacji na temat postaci, które odegrają nowi aktorzy. Przypuszcza się, że Yahya Abdul-Mateen II może wystąpić jako młody Morfeusz, którego w trylogii grał Laurence Fishburne. Natomiast Jonathan Groff pasowałby na nowego agenta, ale na tym etapie to daleko idące spekulacje.

Za reżyserię nowego Matriksa odpowiada Lana Wachowski, która pomaga Aleksandarowi Hemonowi i Davidowi Mitchellowi przy scenariuszu. Zdjęcia do filmu rozpoczną się na początku 2020 roku. Do premiery jednak jeszcze daleka droga – produkcja prawdopodobnie nie trafi do kin przed 2022 rokiem. Datę poznamy zapewne w przyszłym roku, kiedy prace nad filmem ruszą pełną parą.