Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2019, 13:05

autor: Ender

Ms. Marvel dołącza do grywalnej obsady Marvel's Avengers

Podczas odbywającego się właśnie nowojorskiego Comic Conu ogłoszono, że do grywalnej obsady gry Marvel's Avengers dołączy Ms. Marvel. Postać, która zaledwie kilka lat temu zadebiutowała na kartach komiksów, pomoże Avengersom w odbudowaniu sił po porażce i zorganizowaniu odwetu za śmierć Kapitana Ameryki.

W ten weekend w Nowym Jorku odbywa się konwent NYCC, tradycyjnie przyciągający dziesiątki tysięcy fanów komiksów, gier i filmów, a także przedstawicieli największych graczy w branży rozrywkowej. Podczas wydarzenia studio Crystal Dynamics podzieliło się nowymi informacjami na temat nadchodzącej superprodukcji zespołu – Marvel's Avengers, która zadebiutuje 15 maja przyszłego roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach PC. Dowiedzieliśmy się, że do znanej już grywalnej obsady tytułu (Hulk, Thor, Czarna Wdowa, Iron Man) dołączy nastoletnia Kamala Khan, występująca pod pseudonimem Ms. Marvel. Z tej okazji twórcy opublikowali również dwa nowe zwiastuny tytułu, prezentujące fragmenty rozgrywki z bohaterką, a także fabularne przerywniki filmowe z jej udziałem.

W grze Ms. Marvel jest zagorzałą fanką Avengers i była obecna podczas tragicznej ceremonii otwarcia nowej siedziby grupy w San Francisco, podczas której śmierć poniósł Kapitan Ameryka. Na skutek katastrofy została wystawiona na działanie chmury terrigenowej, która obudziła w niej uśpione moce Inhumans. Za ich sprawą potrafi dowolnie zwiększać oraz rozciągać swoje ciało, a także obdarzona zostaje nadludzką siłą. Swoje zdolności musi jednak ukrywać przed bacznym okiem tajemniczej organizacji Advanced Idea Mechanics (AIM), stanowiącej źródło problemów Avengers.

Podczas kampanii fabularnej, rozgrywającej się kilka lat po tragicznych wydarzeniach ukazanych w prologu gry, Kamala nawiąże kontakt z Bruce'em Bannerem i będzie starała się przekonać go do wskrzeszenia rozwiązanych Avengers, dostarczając mu zdobyty dowód na to, że za katastrofą w San Francisco stało AIM. Według deweloperów, energiczna i niezwykle optymistyczna Ms. Marvel będzie dobrze kontrastowała ze skłóconymi i kompletnie przybitymi superherosami, nie mogącymi pogodzić się ze śmiercią Kapitana Ameryki. W trakcie zabawy gracze będą mogli skorzystać z unikalnych mocy bohaterki, która podczas akcji skupia się na rożnych formach walki wręcz.

Ms. Marvel wraz z innymi Avengersami będzie starała się przeciwstawić organizacji AIM. - Ms. Marvel dołącza do grywalnej obsady Marvel's Avengers - wiadomość - 2019-10-06
Ms. Marvel wraz z innymi Avengersami będzie starała się przeciwstawić organizacji AIM.

Przypomnijmy, że Ms. Marvel zadebiutowała na kartach komiksu dopiero w 2013 roku. Po zdobyciu sporej popularności wśród czytelników kilka miesięcy później otrzymała wydawaną do dziś (także w Polsce) własną serię zeszytową. Kamala odziedziczyła swój bohaterski przydomek po Carol Danvers, która w tym samym czasie stała się Kapitan Marvel. Jej przygody ograniczone są w dużej mierze do rodzinnego New Jersey, gdzie walczy z pomniejszymi złoczyńcami i zwykłymi przestępcami, a także stara się pogodzić „pracę” herosa z życiem przeciętnej nastolatki.

Disney zapowiedział, że Ms. Marvel w najbliższych latach otrzyma także swój własny aktorski serial telewizyjny. - Ms. Marvel dołącza do grywalnej obsady Marvel's Avengers - wiadomość - 2019-10-06
Disney zapowiedział, że Ms. Marvel w najbliższych latach otrzyma także swój własny aktorski serial telewizyjny.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Marvel’s Avengers