Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 10:32

autor: "Vergil"

Obszerny gameplay z prologu gry Marvel's Avengers

Podczas targów gamescom 2019 firma Square Enix pokazała światu długi gameplay z gry Marvel’s Avengers. Prezentujący prolog materiał wideo zapoznaje nas z umiejętnościami piątki „Mścicieli”: Thora, Iron Mana, Hulka, Kapitana Ameryki oraz Czarnej Wdowy.

Tegoroczne targi gamescom przyniosły obszerny gameplay z gry Marvel’s Avengers tworzonej przez ekipy Crystal Dynamics i Eidos Montreal. Gracze mają okazję obejrzeć prolog, który wcześniej prezentowano za zamkniętymi drzwiami podczas czerwcowego E3, i zobaczyć, jak będzie wyglądać rozgrywka w skórze pięciu „Mścicieli”. Zanosi się na to, że zabawa będzie niezwykle dynamiczna, choć póki co twórcy nie zaskakują niczym szczególnie odkrywczym. Niemniej, miłośnicy filmów Marvela powinni poczuć się tutaj jak w domu.

Na pierwszy ogień idzie Thor, który okłada przeciwników swoim młotem Mjolnirem (oczywiście nie brakuje możliwości rzucania nim i przywoływania go w razie potrzeby) lub gołymi pięściami. Wyposażeni w broń palną oponenci wydają się bezbronni w starciu z potężnymi protagonistą, który „miota nimi jak szatan”. Następny w kolejce ustawił się Iron Man, który udaje się w pogoń za latającymi nieprzyjaciółmi. Przelatując nad Golden Gate Bridge heros i jego wrogowie sieją dookoła istny chaos. Wrogowie w końcu postanawiają się zatrzymać, a Tony Stark zaczyna z nimi walczyć „stacjonarnie”, robiąc użytek z możliwości bojowych swojego kombinezonu.

Następnie twórcy koncentrują się na zaprezentowaniu zdolności Hulka. Znacznie przewyższający wrogów pod względem rozmiarów i siły przebicia bohater w niczym nie ustępuje swoim przeciwnikom; niestraszne mu nawet czołgi, którymi rzuca niczym zabawkami. Wygląda na to, że twórcom dobrze udało się oddać ciężar tej postaci – przeskakując po przeszkodach, Hulk niszczy otoczenie, a kiedy jest w powietrzu, wyraźnie widać pewną bezwładność.

W prologu pojawia się także Kapitan Ameryka walczący przy użyciu swojej tarczy. Ta oczywiście służy mu nie tylko do obrony przed wrogimi atakami – przy jej pomocy wyprowadza ataki dystansowe, a także bije nieprzyjaciół w zwarciu. Jako ostatnia na scenę wchodzi Czarna Wdowa, która stawia czoła stojącemu za całym zamieszaniem Taskmasterowi. Bohaterka jest niebywale zwinna, jednak, jak nietrudno się domyślić, nie sieje wokół siebie aż takiego chaosu, jak jej koledzy po fachu; protagonistka musi też poświęcić znacznie więcej czasu na unikanie ataków przeciwnika, choć z drugiej strony potrafi stać się niewidzialna, co zapewnia jej przewagę nad adwersarzem.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. - Obszerny gameplay z prologu gry Marvel's Avengers - wiadomość - 2019-08-20
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Na koniec przypomnijmy, że Marvel’s Avengers zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One oraz platformę Stadia. Produkcja zadebiutuje 15 maja 2020 roku, a w Polsce otrzyma kinową lokalizację.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Marvel’s Avengers