Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2020, 18:20

autor: Konrad "Lazlo" Hazi

Marvel's Avengers - oceny graczy i popularność dzień po premierze

Śmiało można stwierdzić, że odbiór Marvel's Avengers przez graczy jest bardzo zróżnicowany. Jedni tytuł chwalą za przyjemną rozwałkę i dynamiczną akcję, inni zaś narzekają na kiepską optymalizację na PC, powtarzalność zadań lub brak Spider-Mana. Nie zmienia to jednak faktu, że zainteresowanie grą jest spore.

Marvels Avengers - oceny graczy i popularność dzień po premierze - ilustracja #1
Pozytywnie, choć do ideału daleko.

Zaledwie dzień po premierze Marvel’s Avengers od studia Crystal Dynamics Internet został zalany falą recenzji publikowanych przez graczy. Jak możemy zobaczyć na przykładzie platformy Steam, odbiór tytułu przez użytkowników PC-tów jest w większości pozytywny, a sprzyjające opinie stanowią 77% z prawie 2000 opublikowanych wpisów.

Marvels Avengers - oceny graczy i popularność dzień po premierze - ilustracja #2

Wiele osób narzeka jednak na optymalizację gry i jest to chyba główny powód utyskiwań.

Marvels Avengers - oceny graczy i popularność dzień po premierze - ilustracja #3

Gra jest niegrywalna w obecnym stanie.

Wysypuje się, nie odpalają się przerywniki filmowe oraz powstają opóźnienia przy używaniu specjalnych umiejętności. Nie wiem, po co w ogóle była beta, skoro i tak planowali wydać zepsutą grę.

Nie marnujcie pieniędzy. Gra wymaga jeszcze wielu poprawek.

Inni zaś chwalą i przyznają, że to dobry tytuł choćby dla fanów Destiny.

Marvels Avengers - oceny graczy i popularność dzień po premierze - ilustracja #4

Gra jest jak Destiny bez broni. Cieszę się, bo nie potrafię celować.

Liczba graczy bawiących się jednocześnie za pośrednictwem platformy Valve praktycznie nie spada od wczoraj poniżej 20 tysięcy. Sporym zainteresowaniem tytuł cieszy się również na platformie Twitch, gdzie w szczytowym momencie streamy z nowymi Avengersami przyciągnęły ponad 90 tysięcy widzów.

Marvels Avengers - oceny graczy i popularność dzień po premierze - ilustracja #5

Trzeba przyznać, że informacja o tym, iż postać Spider-Mana będzie dostępna wyłącznie dla graczy korzystających z konsol Sony, wywołała spore poruszenie i wciąż odbija się w komentarzach szerokim echem. Niektórzy chyba nigdy tego nie wybaczą twórcom.

Marvels Avengers - oceny graczy i popularność dzień po premierze - ilustracja #6
Tego chyba nie trzeba tłumaczyć…

Sporo gorzej Marvel’s Avengers wypada na Metacriticu, gdzie średnia ocen dla wersji na PS4 to 5,3/10 (1051 głosów), zaś na Xboksie One 3,6/10 (128 głosów). Gracze narzekają głównie na krótki czas potrzebny na przejście tytułu, błędy oraz powtarzalną rozgrywkę.

Oceny serwisów branżowych być może były nieco łagodniejsze i choć recenzenci dostrzegali generalnie podobne problemy co gracze, to widzą spory potencjał w trybie wieloosobowym, co często pomijane jest w recenzjach użytkowników ze Steama oraz Metacritica.