Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2020, 14:37

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

The Last of Us 2 ma jeden z najwyższych wskaźników ukończenia gry na PS4

The Last of Us: Part II może pochwalić się wyższym wskaźnikiem ukończenia gry niż God of War, Marvel’s Spider-Man, Ghost of Tsushima i wiele innych hitów na PS4.

The Last of Us 2 ma jeden z najwyższych wskaźników ukończenia gry na PS4 - ilustracja #1
Ponad połowa wszystkich grających w The Last of Us 2 zobaczyła zakończenie.

Jak wynika ze statystyk trofeów w PlayStation Network, wątek fabularny The Last of Us: Part II ukończyło 58,5% graczy, co stanowi jeden z najlepszych rezultatów wśród gier na PlayStation 4. Dla porównania: napisy końcowe w (zdecydowanie krótszej) pierwszej części zobaczyło 40% osób (40,4% w przypadku wersji Remastered).

Wskaźniki ukończenia w innych popularnych tytułach na PS4 prezentują się następująco:

Co przyczyniło się do tak wysokiego wyniku The Last of Us: Part II? Na pewno duży wpływ miało zamieszczenie w grze licznych opcji ułatwień dostępu (stworzonych z myślą o osobach niepełnosprawnych) oraz towarzyszące produkcji kontrowersje (być może część graczy chciała na własnej skórze przekonać się, „o co ten cały szum”). Tytuł nie posiada też rozbudowanej zawartości pobocznej (nie licząc porozrzucanych tu i ówdzie znajdziek), która odrywałaby uwagę gracza od wątku głównego, tak jak ma to miejsce np. w Red Dead Redemption 2.

The Last of Us: Part II ukazało się 19 czerwca 2020 roku wyłącznie na PlayStation 4. Gra dostępna jest w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Last of Us: Part II
  2. The Last of Us 2 - poradnik do gry
  3. Recenzja The Last of Us 2 – gry, która podpali świat