Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2020, 09:53

autor: Aquma

Marvel’s Avengers słabo na Steam, liczba graczy drastycznie spadła

Statystyki serwisu SteamDB pokazują, że gra Marvel’s Avengers nie cieszy się taką popularnością, na jaką zapewne liczył wydawca. Rekord liczby aktywnych graczy jest mniejszy od tego, który zanotowano w przypadku Deus Ex: Mankind Divided, będącego w głównej mierze tytułem single player.

Marvel’s Avengers umiera na Steam, liczba graczy drastycznie spadła - ilustracja #1
Avengersi nie biją rekordów na Steamie.

W SKRÓCIE:

  1. w najlepszym momencie w ciągu ostatnich 24 godzin w Marvel’s Avengers grało na Steamie niecałe 3,5 tys. osób;
  2. tzw. all-time peak – najlepszy wynik od premiery – to 31 165, czyli o ponad 20 tys. mniej od Deus Ex: Mankind Divided, które było głównie tytułem single player.

Wygląda na to, że Marvel’s Avengers – najnowszy tytuł od studiów Crystal Dynamics i Eidos Montreal – nie cieszy się na Steamie zbyt dużą popularnością. Według statystyk serwisu SteamDB, w najlepszym momencie ostatnich 24 godzin w produkcję grało 3479 graczy. Z kolei tzw. all-time peak to 31 165 osób.

Ta druga wartość jest ciekawa, bowiem pozwala porównać Marvel’s Avengers do jednego z poprzednich dzieł deweloperów z Eidos Montreal – hybrydy FPS-a i gry RPG Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Uznana przez wydawcę (Square Enix) za sprzedażową klęskę (po jej premierze seria została „zamrożona” i pozostaje w takim stanie do dziś) produkcja w najlepszym momencie przyciągnęła do siebie 52 485 graczy, czyli o ponad 20 tys. więcej niż Avengersi, którzy dzięki sukcesom Marvel Cinematic Universe wydawali się być murowanym hitem (a do tego są grą-usługą i tytułem multiplayerowym, podczas gdy Mankind Divided to głównie gra single player).

Oficjalne informacje na temat sprzedaży Marvel’s Avengers są szczątkowe. Wiemy, że po premierze gra radziła sobie dobrze (także u nas), ale też zdecydowanie gorzej od poprzedniej produkcji wykorzystującej postać z uniwersum Marvela – Spider-Mana od studia Insomniac Games. W premierowym tygodniu (we wrześniu 2018 roku) tytuł ekskluzywny dla konsoli PlayStation 4 cieszył się w Wielkiej Brytanii trzykrotnie większą popularnością od Avengersów wydanych na PC, PS4 i Xboksie One.

Dane dają do myślenia i pozostaje mieć nadzieję, że pozwolą Square Enix spojrzeć z innej perspektywy na wyniki serii Deus Ex – i być może uraczyć nas wreszcie jej kolejną odsłoną.

Marvel’s Avengers umiera na Steam, liczba graczy drastycznie spadła - ilustracja #2
Adam Jensen radził sobie całkiem dobrze w porównaniu do Iron Mana, Thora i reszty paczki Avengers.
  1. Recenzja Marvel's Avengers – hej, ta gra nie jest zła!
  2. Marvel’s Avengers – poradnik
  3. Microsoft – strona oficjalna
  4. Xbox – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-30

Marvel's Avengers

Marvel's Avengers