Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2020, 09:33

autor: Adrian Werner

Udana premiera Spelunky 2 na PC, gra zachwyca

Dwa tygodnie po debiucie na PS4 doczekaliśmy się premiery pecetowej wersji Spelunky 2, czyli kontynuacji kultowego platformówkowego roguelike.

Udana premiera Spelunky 2 na PC, gra zachwyca - ilustracja #1
Na kontynuację Spelunky gracze pecetowi czekali prawie dwanaście lat.

Dwa tygodnie temu na PlayStation 4 zadebiutowała gra Spelunky 2, czyli kontynuacja popularnej platformówki typu roguelike. Teraz do zabawy mogą wreszcie dołączyć gracze pecetowi. Wersja komputerowa pozbawiona jest znanego z PS4 multiplayera - otrzyma go dopiero w przyszłej aktualizacji. Produkcja zaoferuje cross-play, umożliwiając wspólną rozgrywkę z użytkownikami konsol.

Wydanie PC Spelunky 2 można kupić w serwisie Steam. Produkcja nie oferuje polskiej wersji językowej. Cena wynosi obecnie 64,79 złotych i jest obniżona o 10% z okazji premiery. Promocja dobiegnie końca 6 października i od tego momenty na zakup gry trzeba będzie przeznaczyć 71,99 zł.

Wersja na PS4 spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, uzyskując średnią ocen na poziomie 88% według serwisu Metacritic. Wydanie PC na razie radzi sobie jeszcze lepiej, mogąc pochwalić się wynikiem 91%.

Spelunky 2 wyraźnie przypadło do gustu również graczom pecetowym. Na Steamie gra ma już prawie 700 recenzji i 90% z nich jest pozytywnych. Produkcja zaliczyła też udany start na tej platformie pod względem popularności. W najgorętszym momencie dnia premiery w tytuł bawiło się 9,7 tysiąca osób jednocześnie.

Popularność gry na PC nie dziwi, gdyż marka narodziła się na pecetach jako darmowa produkcja, udostępniona w 2008 roku. Gra połączyła mechanizmy oldskulowych platformówek pokroju Spelunker, Rick Dangerous czy La-Mulana z elementami roguelike, takimi jak losowo generowane poziomy, czy brak możliwości tworzenia save’ów. Te rozwiązania są obecnie tak bardzo popularne m.in. właśnie dzięki sukcesowi Spelunky.

  1. Spelunky – strona oficjalna serii