Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2020, 10:53

autor: Aquma

Marvel’s Avengers z PS4 na PS5 - gra dostanie darmową aktualizację

[Aktualizacja] Marvel’s Avengers w wersji na PlayStation 4 będzie kompatybilne z PS5. Posiadacze najnowszej platformy Sony będą mogli pobrać darmową aktualizację, która zaoferuje dwa tryby wyświetlania grafiki – jeden skupi się na jakości oprawy, a drugi na płynności rozgrywki.

Aktualizacja:

Wydawca gry Marvel’s Avengers poinformował w notatce prasowej, że ukaże się ona zarówno na PS5, jak i Xboksie Series X. W obydwu przypadkach kupując wersję na starszą konsolę otrzymamy dostęp do darmowej aktualizacji poprawiającej oprawę. Szczegóły na temat wydania na platformę Microsoftu zostaną przedstawione w późniejszym terminie. Przy okazji poznaliśmy kilka innych detali dotyczących darmowej aktualizacji na PlayStation 5.

Gracze posiadający wersję gry z obecnej generacji konsol będą mogli ulepszyć ją do wersji z nowej generacji za darmo, niezależnie od tego, czy będą przesiadać się z PlayStation 4 na PlayStation 5, czy też z Xbox One na Xbox Series X. Ci, którzy przeniosą swoje zapisy gry na nową generację konsol, przetransferują swoje profile oraz postępy, dzięki czemu rozgrywkę wznowią w miejscu, gdzie ją przerwali. Co więcej, możliwa będzie rozgrywka międzygeneracyjna, co oznacza, że gracze z PS5 będą mogli grać ze znajomymi z PS4, a gracze Xbox Series X zagrają ze swoimi znajomymi z Xbox One.

Nowa wersja zaoferuje niezwykle szybki czas ładowania, wyższą rozdzielczość i wierność obrazu, ulepszone teksturowanie oraz animacje niszczenia pancerzy, ray tracing i wiele więcej – Marvel’s Avengers będzie tytułem godnym następnej generacji konsol. Rozgrywka na PlayStation 5 będzie niezwykle płynna i dynamiczna dzięki wykorzystaniu ultraszybkiego dysku SSD, zaawansowanej technologii haptycznej PS5 DualSense oraz immersyjnego dźwięku przestrzennego. Aby umożliwić graczom personalizację doświadczeń, wersja PS5 zapewni wybór: ulepszony tryb graficzny lub tryb wysokoklatkowy – czytamy.

Oryginalna wiadomość:

Marvel’s Avengers z PS4 na PS5 - gra dostanie darmową aktualizację - ilustracja #1
Marvel’s Avengers będzie kolejną grą, która zaoferuje darmowy patch poprawiający grafikę na PS5.

W SKRÓCIE:

  1. posiadacze PS5, którzy kupili Marvel’s Avengers na PS4, otrzymają możliwość pobrania darmowej łatki;
  2. patch zaoferuje dwa tryby wyświetlania obrazu – jeden skupi się na jakości grafiki, a drugi na płynności rozgrywki (60 fps i dynamiczna rozdzielczość 4K).

Marvel’s Avengers – przygodowa gra akcji od studia Crystal Dynamics, która pozwoli nam wcielić się w superbohaterów z uniwersum Marvela – otrzyma aktualizację na konsoli PlayStation 5. Łatka zaoferuje dwa tryby gry – jeden skupiający się na jakości oprawy graficznej, a drugi na płynności rozgrywki. Patch będzie darmowy dla wszystkich posiadaczy wersji na PS4.

Jako gracze czasami chcemy, aby cała moc została włożona w dodatkowe funkcje graficzne, by osiągnąć najwyższą możliwą jakość obrazu. W tym celu Marvel's Avengers zaoferuje ulepszony tryb graficzny na PS5. Jednak czasem wolimy, aby rozgrywka była jak najpłynniejsza. Dlatego Marvel's Avengers na PS5 będzie posiadało tryb z wysoką liczbą klatek animacji na sekundę, który będzie celował w 60 fps z dynamiczną rozdzielczością 4K – powiedział Gary Snethen ze studia Crystal Dynamics.

Deweloperzy ze studia Crystal Dynamics poinformowali też, że Marvel’s Avengers wykorzysta adaptacyjne triggery pada DualSense, a także możliwości PS5 w zakresie dźwięku 3D. Twórcy gry nie omieszkali też skomplementować superszybkiego dysku SSD, który znajdzie się w najnowszej konsoli Sony.

Bez żadnej optymalizacji ładowanie i streamowanie w Marvel's Avengers na PS5 zostało znacznie poprawione. Gdy optymalizacja zostanie zakończona, ładowanie zawartości będzie niemal natychmiastowe, dzięki czemu gracze będą mogli płynnie przechodzić do misji w dowolnym miejscu świata gry. A gdy Iron Man będzie przelatywał przez bogate w treść poziomy, tekstury o wyższej rozdzielczości i siatka będą strumieniowane natychmiast, pozwalając zachować najwyższą możliwą jakość aż po horyzont – powiedział deweloper.

  1. Marvel’s Avengers – strona oficjalna
  2. Marvel's Avengers to fajna gra, ale zapomnisz o niej 15 minut po odłożeniu pada