Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2019, 17:42

autor: Entelarmer

Fortnite i PUBG zakazane w Iraku, Steel Division 2 znowu opóźnione i inne wieści

Dziś piszemy o zwrotach pieniędzy za zakup Assassin's Creed: Unity tuż przed rozpoczęciem darmowej promocji na grę, zakazaniu PUBG i Fortnite: Battle Royale w Iraku, zapowiedzi pakietu The Walking Dead: The Telltale Definitive Series oraz ponownym przesunięciu premiery Steel Division 2. Witajcie w wieściach ze świata.

Ubisoft oferuje zwroty za Assassin’s Creed Unity

  - Fortnite i PUBG zakazane w Iraku, Steel Division 2 znowu opóźnione i inne wieści - wiadomość - 2019-04-19
 

Jeszcze do 25 kwietnia możecie bezpłatnie pobrać Assassin’s Creed: Unity ze sklepu Uplay. Jeśli mieliście nieszczęście zakupić tę produkcję na krótko przed rozpoczęciem akcji, Ubisoft ma dla Was dobre wieści. Firma poinformowała, że będzie przyjmować zwroty gry od osób, które kupiły ją tuż przed udostępnieniem jej za darmo. Dotyczy to transakcji dokonanych po godzinie 20:00 (czasu polskiego) 15 kwietnia, lecz przed startem promocji 17 kwietnia.

The Walking Dead: The Telltale Definitive Series zapowiedziane

Firma Skybound Games zapowiedziała The Walking Dead: The Telltale Definitive Series – zbiorcze wydanie przygodowej serii na licencji Żywych trupów od nieistniejącego już studia Telltale Games. W ramach niego otrzymamy wszystkie sezony głównej serii, jak również poboczne odsłony 400 Days oraz Michonne. Zamówienia przedpremierowe można już składać przez oficjalną stronę produkcji. Wydawca udostępnił też zwiastun pakietu – możecie go obejrzeć poniżej.

Oprócz standardowego wydania przewidziano też trzy edycje kolekcjonerskie, dostępne tylko dla osób posiadających konto Skybound Insiders. Ceny tych wersji wahają się od 99,99 dolarów (około 381 złotych) do 349,99 dolarów (ok. 1332 zł) i znajdziemy w nich m.in. koszulkę, czapkę, figurki Clementine i Lee oraz maskotkę Disco Broccoli. Zestawy kolekcjonerskie można zamawiać do 31 maja lub do wyczerpania zapasów. The Walking Dead: The Telltale Definitive Series zadebiutuje we wrześniu na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC. W tym ostatnim przypadku tytuł zakupimy tylko w Epic Games Store.

Zakazano Fortnite i PUBG w Iraku

PUBG znalazło się na celowniku kolejnego kraju. - Fortnite i PUBG zakazane w Iraku, Steel Division 2 znowu opóźnione i inne wieści - wiadomość - 2019-04-19
PUBG znalazło się na celowniku kolejnego kraju.

Niedawno informowaliśmy o zakazaniu Playerunknown’s Battlegrounds w Nepalu, po tym jak na podobne posunięcie zdecydował się indyjski stan Gudźarat. Teraz przeciwko dziełu Bluehole Studios wyruszył rząd Iraku, który „zbanował” nie tylko tę produkcję, lecz także konkurencyjne Fortnite: Battle Royale (podajemy za agencją Reutersa). Decyzję podjęto na podstawie przyjętej rezolucji, pozwalającej na zablokowanie dostępu do gier mających negatywny wpływ „na zdrowie, kulturę i bezpieczeństwo społeczeństwa irackiego, w tym stanowiących zagrożenie społeczne oraz moralne dla dzieci i młodzieży”.

Tym razem oberwało się również największemu konkurentowi PUBG-a. - Fortnite i PUBG zakazane w Iraku, Steel Division 2 znowu opóźnione i inne wieści - wiadomość - 2019-04-19
Tym razem oberwało się również największemu konkurentowi PUBG-a.

Decyzja irackiego rządu nie jest niespodzianką. We wtorek Muktada al-Sadr, przywódca rządzącego krajem Ruchu Sadrystowskiego, nawoływał młodzież do porzucenia PUBG, argumentując, że gra nie tylko jest uzależniająca, ale też w żaden sposób nie rozwija młodych ludzi. Inna sprawa, że poświęcenie czasu na uchwalenie tego typu zakazu może dziwić w sytuacji, kiedy kraj boryka się ze znacznie poważniejszymi problemami, na przykład z dostawami wody oraz prądu w niektórych regionach.

Steel Division 2 opóźnione

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że premiera Steel Division 2 odbędzie się 4 kwietnia, lecz później przesunięto ją na 2 maja. Niestety, nie było to ostatnie opóźnienie. Studio Eugen Systems poinformowało na Steamie, że kontynuacja drugowojennej strategii ukaże się 20 czerwca (18 czerwca dla nabywców Digital Deluxe Edition). Twórcy obiecują, że będzie to ostatnia obsuwa. Ponadto na pocieszenie rozpoczęto kolejne testy dla osób, które złożyły zamówienie przedpremierowe. Beta potrwa do 23 kwietnia, a kolejna rozpocznie się 29 maja i będzie dostępna aż do debiutu gry.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier