Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONE
Okładka Jurassic World Evolution (PC)

Jurassic World Evolution

Przygotowana przez doświadczoną ekipę studia Frontier Developments (m.in. cykl Rollercoaster Tycoon) strategia ekonomiczna, której akcja toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby filmowej serii Jurassic Park/Jurassic World.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | dinozaury | filmy

Okładka Jurassic World Evolution (PC)

data premiery gry:

12cze2018

PC PS4 XONE

Jurassic World: Evolution jest strategią ekonomiczną, za której stworzeniem stoi studio Frontier Developments. Zespół założony przez Davida Brabena ma w swoim portfolio takie produkcje jak cieszące się dużą popularnością Elite: Dangerous oraz seria RollerCoaster Tycoon, a przede wszystkim Planet Coaster, użyczający omawianej produkcji wielu rozwiązań oraz silnika rozgrywki.

Fabuła

Akcja Jurassic World: Evolution toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby filmów Jurassic Park oraz Jurassic World. Produkcja przenosi graczy w niedaleką przyszłość, kiedy to ludzkości udało się opracować technologię pozwalającą na odtworzenie DNA dinozaurów z zachowanych próbek, a co za tym idzie – przywracanie ich do życia. W efekcie doprowadziło to do powstania tytułowego Parku Jurajskiego, czyli swoistego zoo, w którym ludzie mogą na własne oczy zobaczyć prehistoryczne gady.

Mechanika

W Jurassic World: Evolution gracz wciela się w rolę zarządcy takiego parku. Lista jego obowiązków obejmuje nie tylko prezentowanie dinozaurów coraz szerszemu gronu publiczności, lecz także dbanie o całą infastrukturę związaną z turystami oraz zapewnienie im szeregu pobocznych atrakcji, jak choćby sklep z pamiątkami. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje także bezpieczeństwo zwiedzających – w trakcie zabawy musimy mieć na oku naszych podopiecznych, bo mogą wydostać się z wybiegów i stanowić realne zagrożenie dla ludzi. Z uwagi na fakt, że za wszystko trzeba tutaj zapłacić, każde działanie gracza powinno koncentrować się na tym, by bogacić się w jak najszybszym tempie.

Pozyskane środki można bowiem zainwestować w dalszy rozwój parku – warunkiem koniecznym do utrzymania zainteresowania na zadowalającym poziomie jest przede wszystkim pozyskiwanie nowych gatunków prehistorycznych stworzeń, które mogą wymagać nie tylko większych zagród, lecz także przebywania w ściśle określonych warunkach.

Kwestie techniczne

Jurassic World: Evolution może się pochwalić trójwymiarową grafiką wysokiej jakości. Autorzy z dużą pieczołowitością odtworzyli wygląd poszczególnych dinozaurów; podobać się może również pełne detali otoczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 355 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 356 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,99 PLN

Gry podobne do Jurassic World Evolution

Klasyfikacja PEGI Jurassic World Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Jurassic World Evolution

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4300 3.8 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
Recenzja gry Jurassic World Evolution – wielkie gady i mały biznes
Recenzja gry Jurassic World Evolution – wielkie gady i mały biznes

Recenzja 19 czerwca 2018, 12:46

Musimy dbać o to, by dinozaury miały co jeść i pić, by mieszkały na właściwym dla siebie terenie i nie chorowały. Gdy niewystarczająco dopieścimy naszych gadzich podopiecznych, zwierzaki zaczną się irytować i spróbują sforsować ogrodzenia. Dinek na wolności to gigantyczny problem, zaczepia, a czasem nawet konsumuje gości, wszędzie biega i robi bałagan. Na szczęście możemy zawezwać helikopter i strzałką z lekiem uśpić zwierzaka. I tutaj odkrywamy świetną funkcję JWEsami mamy szansę zasiąść za sterami śmigłowca, a po zbliżeniu się do gada wycelować i wystrzelić pocisk. Podobnie rzecz ma się z samochodami strażników.

PC
PS4
XONE