Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Planet Zoo (PC)

Planet Zoo PC

Strategia ekonomiczna studia Frontier Developments, w której wcielamy się w zarządcę ogrodu zoologicznego. Planet Zoo wyróżnia się realistycznie odwzorowanymi zwierzętami, posiadającymi własne charaktery i szczegółowo opisane potrzeby.

Strategiczne | ekonomiczne | zoo | zwierzęta

PC Windows
Okładka Planet Zoo (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5listopada2019109dni

5listopada2019

Steam

Planet Zoo jest strategią ekonomiczną, w której zajmujemy się prowadzeniem ogrodu zoologicznego. Produkcja stanowi kontynuację wydanego w 2016 Planet Coaster (choć odróżnia się od niego tematyką – w tamtym tytule prowadziliśmy park rozrywki, a nie zoo). Za jej stworzenie i wydanie odpowiada studio Frontier Developments (znane także z symulatora kosmicznego Elite: Dangerous oraz nieco podobnego do omawianej tu gry Zoo Tycoon).

Mechanika

W Planet Zoo naszym zadaniem jest sprawne prowadzenie ogrodu zoologicznego. Konieczne jest dostosowywanie poszczególnych miejsc do potrzeb danego zwierzęcia (opisanych przez rozbudowany zestaw statystyk). Decydujemy m.in. o ukształtowaniu terenu, dbamy o właściwe warunki na wybiegach, a także o wrażenia gości (poprzez dobór odpowiednich budynków, a także projektu oraz wystroju parku). Konieczne jest również branie pod uwagę kondycji finansowej prowadzonego przez nas zoo.

W grze znaleźć można szeroką gamę różnych zwierząt, takich jak słonie, wilki, niedźwiedzie, lwy, hipopotamy czy żyrafy. Każde stworzenie posiada odmienne potrzeby, zachowania, a nawet własny charakter. Niemal wszystkie nasze decyzje, nawet pozornie błahe, jak wybranie koloru ścian, mogą mieć znaczenie dla samopoczucia i kondycji naszych podopiecznych. Realistyczne odwzorowanie zwierząt jest jedną z najważniejszych cech Planet Zoo – stworzenia myślą, czują i zachowują się bardzo podobnie do swoich odpowiedników z prawdziwego świata.

Twórcy ze studia Frontier Developments zawarli w swojej produkcji także kilka interesujących mechanik, takich jak np. genetyka i rozmnażanie, dzięki którym możemy planować kolejne pokolenia gatunków w taki sposób, by unikać konsekwencji związanych ze zbyt małą pulą genetyczną. W grze znajdziemy również system zmiennej pogody.

Tryby gry

W Planet Zoo możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki są tryby dla pojedynczego gracza – Sandbox oraz kampania fabularna.

Tytuł Frontier Developments oferuje także ograniczoną funkcjonalność sieciową – istnieje możliwość dzielenia się stworzonymi przez siebie elementami scenerii, habitatami, a nawet całymi ogrodami ze społecznością za pośrednictwem platformy Steam Workshop.

Kwestie techniczne

Planet Zoo posiada bardzo atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Świat gry jest dość szczegółowy, jednak najlepsze wrażenie robią zdecydowanie zwierzęta – ich modele są realistyczne i bardzo dobrze animowane. Twórcy wykorzystali nawet specjalną technologię, która odpowiada za wiarygodną symulację futra.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Gry podobne do Planet Zoo

Wymagania wiekowe Planet Zoo

odpowiednia dla każdego wieku

Pierwszy gameplay z Planet Zoo - prawdziwy raj dla fanów zwierząt
Pierwszy gameplay z Planet Zoo - prawdziwy raj dla fanów zwierząt

wiadomość15 czerwca 2019

W sieci pojawił się pierwszy zapis rozgrywki z gry Planet Zoo. Obszerny materiał prezentuje najważniejsze aspekty produkcji i zaskakuje dbałością o szczegóły dewelopera. Wszyscy miłośnicy zwierząt powinni być ukontentowani.

Planet Zoo kolejną grą twórców Elite Dangerous
Planet Zoo kolejną grą twórców Elite Dangerous

wiadomość24 kwietnia 2019

Firma Frontier Developments – twórcy Elite: Dangerous czy Jurassic World Evolution – zapowiedziała Planet Zoo. Gra ma być rozbudowaną strategią ekonomiczną, która pozwoli nam poprowadzić zoo i będzie się wyróżniała wyjątkowo realistycznym odwzorowaniem zwierząt.