Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Planet Zoo (PC)

Planet Zoo PC

Strategia ekonomiczna studia Frontier Developments, w której wcielamy się w zarządcę ogrodu zoologicznego. Planet Zoo wyróżnia się realistycznie odwzorowanymi zwierzętami, posiadającymi własne charaktery i szczegółowo opisane potrzeby.

Strategiczne | ekonomiczne | zoo | zwierzęta

PC Windows
Okładka Planet Zoo (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5listopada2019

5listopada2019

Steam

Planet Zoo jest strategią ekonomiczną, w której zajmujemy się prowadzeniem ogrodu zoologicznego. Produkcja może być uznana za kontynuację wydanego w 2016 Planet Coaster (choć odróżnia się od niego tematyką – w tamtym tytule prowadziliśmy park rozrywki, a nie zoo). Za jej stworzenie i wydanie odpowiada studio Frontier Developments (znane także z symulatora kosmicznego Elite: Dangerous, serii RollerCoaster Tycoon i gry Jurassic World Evolution).

Mechanika

W Planet Zoo naszym zadaniem jest sprawne prowadzenie ogrodu zoologicznego. Konieczne jest dostosowywanie poszczególnych wybiegów do potrzeb danego zwierzęcia (opisanych przez rozbudowany zestaw statystyk). Decydujemy m.in. o ukształtowaniu terenu, dbamy o właściwą roślinność, schronienie, a także o wrażenia gości (poprzez dobór odpowiednich budynków, a także projektu oraz wystroju parku). Konieczne jest również branie pod uwagę kondycji finansowej prowadzonego przez nas zoo.

W grze znaleźć można szeroką gamę zwierząt takich jak słonie, wilki, niedźwiedzie, lwy, hipopotamy czy żyrafy. Brakuje za to mieszkańców mórz i zwierzaków, które nadawałyby się do minizoo. Każde stworzenie posiada odmienne potrzeby, zachowania, a nawet własny charakter. Niemal wszystkie nasze decyzje, nawet tak błahe jak układ krzaków, mogą mieć znaczenie dla samopoczucia i kondycji naszych podopiecznych. Realistyczne odwzorowanie zwierząt jest jedną z najważniejszych cech Planet Zoo – stworzenia myślą, czują i zachowują się bardzo podobnie do swoich odpowiedników z prawdziwego świata. To oznacza także, że niestety zdarza im się umierać ze starości.

Twórcy ze studia Frontier Developments zawarli w swojej produkcji także kilka interesujących mechanik, takich jak np. genetyka i rozmnażanie, dzięki którym możemy pozyskiwać wzorcowe okazy, które sprzedamy z większym zyskiem. W grze znajdziemy również system zmiennej pogody, który uwzględnia to, na jakim kontynencie położone jest nasze zoo.

Tryby gry

W Planet Zoo możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki są tryby dla pojedynczego gracza – Sandbox oraz kampania fabularna.

Tytuł Frontier Developments oferuje także ograniczoną funkcjonalność sieciową – istnieje możliwość dzielenia się stworzonymi przez siebie elementami scenerii, habitatami, a nawet całymi ogrodami ze społecznością za pośrednictwem platformy Steam Workshop.

Kwestie techniczne

Planet Zoo posiada bardzo atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Świat gry jest dość szczegółowy, jednak najlepsze wrażenie zdecydowanie robią zwierzęta – ich modele są realistyczne i bardzo dobrze animowane. Twórcy wykorzystali nawet specjalną technologię, która odpowiada za wiarygodną symulację futra.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 9,5+ GB

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 240 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 143 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 161,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Planet Zoo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Planet Zoo

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon R9 270X lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-4770K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 580 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Recenzja gry Planet Zoo – czy to na pewno jest gra?
Recenzja gry Planet Zoo – czy to na pewno jest gra?

Recenzja 5 listopada 2019, 10:00

Czy warto zagrać? Oczywiście że tak. Nie ma drugiej takiej gry na rynku. To nie pierwszy symulator zoo na rynku, ale ten jest najlepszy. Ma wady, owszem, po 12 godzinach gry cięgiem (tak, pisanie recenzji czasem wymaga poświęceń) czułem się znudzony. Interfejs wymaga pewnych poprawek, a gra bywa trudna i nieczytelna. Jeśli jednak będziecie szukać konkurencji, okaże się, że Planet Zoo jest najlepsze, najbardziej rozbudowane i najciekawsze w swojej niszy.