Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Planet Zoo (PC)
OkładkaPlanet Zoo (PC)

Planet Zoo PC

Strategia ekonomiczna studia Frontier Developments, w której wcielamy się w zarządcę ogrodu zoologicznego. Planet Zoo wyróżnia się realistycznie odwzorowanymi zwierzętami, posiadającymi własne charaktery i szczegółowo opisane potrzeby.

Strategiczne | ekonomiczne | zoo | zwierzęta

Planet Zoo Premiera PC

5listopada2019

Steam

5listopada2019

producent: Frontier Developments wydawca: Frontier Developments Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Planet Zoo jest strategią ekonomiczną, w której zajmujemy się prowadzeniem ogrodu zoologicznego. Produkcja może być uznana za kontynuację wydanego w 2016 Planet Coaster (choć odróżnia się od niego tematyką – w tamtym tytule prowadziliśmy park rozrywki, a nie zoo). Za jej stworzenie i wydanie odpowiada studio Frontier Developments (znane także z symulatora kosmicznego Elite: Dangerous, serii RollerCoaster Tycoon i gry Jurassic World Evolution).

Mechanika

W Planet Zoo naszym zadaniem jest sprawne prowadzenie ogrodu zoologicznego. Konieczne jest dostosowywanie poszczególnych wybiegów do potrzeb danego zwierzęcia (opisanych przez rozbudowany zestaw statystyk). Decydujemy m.in. o ukształtowaniu terenu, dbamy o właściwą roślinność, schronienie, a także o wrażenia gości (poprzez dobór odpowiednich budynków, a także projektu oraz wystroju parku). Konieczne jest również branie pod uwagę kondycji finansowej prowadzonego przez nas zoo.

W grze znaleźć można szeroką gamę zwierząt takich jak słonie, wilki, niedźwiedzie, lwy, hipopotamy czy żyrafy. Brakuje za to mieszkańców mórz i zwierzaków, które nadawałyby się do minizoo. Każde stworzenie posiada odmienne potrzeby, zachowania, a nawet własny charakter. Niemal wszystkie nasze decyzje, nawet tak błahe jak układ krzaków, mogą mieć znaczenie dla samopoczucia i kondycji naszych podopiecznych. Realistyczne odwzorowanie zwierząt jest jedną z najważniejszych cech Planet Zoo – stworzenia myślą, czują i zachowują się bardzo podobnie do swoich odpowiedników z prawdziwego świata. To oznacza także, że niestety zdarza im się umierać ze starości.

Twórcy ze studia Frontier Developments zawarli w swojej produkcji także kilka interesujących mechanik, takich jak np. genetyka i rozmnażanie, dzięki którym możemy pozyskiwać wzorcowe okazy, które sprzedamy z większym zyskiem. W grze znajdziemy również system zmiennej pogody, który uwzględnia to, na jakim kontynencie położone jest nasze zoo.

Tryby gry

W Planet Zoo możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki są tryby dla pojedynczego gracza – Sandbox oraz kampania fabularna.

Tytuł Frontier Developments oferuje także ograniczoną funkcjonalność sieciową – istnieje możliwość dzielenia się stworzonymi przez siebie elementami scenerii, habitatami, a nawet całymi ogrodami ze społecznością za pośrednictwem platformy Steam Workshop.

Kwestie techniczne

Planet Zoo posiada bardzo atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Świat gry jest dość szczegółowy, jednak najlepsze wrażenie zdecydowanie robią zwierzęta – ich modele są realistyczne i bardzo dobrze animowane. Twórcy wykorzystali nawet specjalną technologię, która odpowiada za wiarygodną symulację futra.

Ostatnia modyfikacja 30 kwietnia 2019

Tryb gry: single player  

Nośnik: 9,5+ GB

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 284 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 143 głosów czytelników.

Planet Zoo cena w dniu premiery: 161,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Planet Zoo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Planet Zoo Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon R9 270X lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-4770K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 580 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 10 64-bit