Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2019, 16:25

autor: AlexB

Premiera Planet Zoo, duety w Apex Legends i inne wieści

Dziś piszemy o premierze Planet Zoo, debiucie czasowego trybu Duo w Apex Legends, sukcesie kampanii crowdfundingowej Everspace 2 w serwisie Kickstarter i nowych sterownikach do kart grafiki od firm Nvidia oraz AMD. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera Planet Zoo

Czas stworzyć własny ogród zoologiczny. - Premiera Planet Zoo, duety w Apex Legends i inne wieści - wiadomość - 2019-11-05
Czas stworzyć własny ogród zoologiczny.

Od dziś osoby marzące o prowadzeniu własnego ogrodu zoologicznego mogą spełnić swoje sny w Planet Zoo. Nowa strategia ekonomiczna od brytyjskiego studia Frontier Developments (znanego między innymi z RollerCoaster Tycoon 3, Planet Coaster czy niedawnego Jurassic World Evolution) jest już dostępna na PC. Na platformie Steam tytuł można zakupić w dwóch edycjach – Standardowej, kosztującej 161,99 zł, oraz Deluxe, w skład której wchodzą tapety na pulpit, cyfrowy soundtrack oraz trzy ekskluzywne zwierzęta, wycenioną na 199,99 zł. Warto w tym momencie zaznaczyć, że gra jest w polskiej wersji językowej.

Planet Zoo zbiera jak na razie dobre opinie w mediach branżowych, w tym u nas. W serwisie Metacritic średnia ocen tytułu wynosi obecnie 82/100. Krytycy chwalą mnogość opcji, głębię rozgrywki oraz oprawę graficzną produkcji studia Frontier Developments. Ganią natomiast pewne niedociągnięcia, jeśli chodzi o interfejs i kilka irytujących błędów technicznych. Podkreślają również, że z biegiem czasu i kolejnymi aktualizacjami oraz dodatkami Planet Zoo może się stać jeszcze lepsze. Jest to zatem pozycja jak najbardziej godna zainteresowania.

Apex Legends otrzyma tryb Duo przez limitowany czas

Dziś sporo będzie się działo w Apex Legends. Po pierwsze, końca dobiegnie halloweenowe wydarzenie Walcz lub płacz, a po drugie, najprawdopodobniej około godziny 20:00 czasu polskiego tytuł otrzyma tryb Duo. W przeciwieństwie do podstawowego wariantu zabawy, w którym walki toczą się między trzyosobowymi drużynami, w nowym będzie można rywalizować w parach. Miłośnicy popularnej strzelanki FPP opartej o tryb battle royale nie nacieszą się jednak nim zbyt długo. Jak bowiem ogłosili twórcy, tryb Duo będzie dostępny jedynie przez ograniczony czas. Dokładne ramy nie zostały jednak podane.

Nie wiadomo, czy walki w parach zagoszczą kiedyś w Apex Legends na stałe. Przypominamy, że jak na razie podobny status posiada tryb Solo. Po raz pierwszy pojawił się on w grze w sierpniu tego roku w ramach limitowanego czasowo wydarzenia i jak dotąd powrócił raz w wariancie zabawy zwanym Nadejście cienia dostępnym podczas wydarzenia Walcz lub płacz.

Sukces kampanii crowdfundingowej Everspace 2 w serwisie Kickstarter

Kilkadziesiąt godzin temu w serwisie Kickstarter zakończyła się zbiórka pieniędzy na grę Everspace 2, czyli kontynuację wydanej w 2017 roku kosmicznej strzelanki. Okazała się ona sukcesem. Studio Rockfish Games zgromadziło 503 478 euro. Udało się zatem osiągnąć kwotę minimalną ustanowioną przez Niemców oraz jeden cel dodatkowy, dzięki któremu w grze pojawią się tzw. szczeliny obcych. Im dłużej graczowi uda się w nich przetrwać, tym lepsze nagrody zdobędzie.

Osoby, które wsparły Everspace 2 na Kickstarterze, otrzymają demo gry jeszcze w tym roku. Tytuł zadebiutuje w ramach wczesnego dostępu na PC we wrześniu 2020 roku. Z kolei premiera konsolowa zaplanowana jest na drugą połowę 2021 roku.

Sterowniki Nvidia GeForce 441.12 WHQL

Nowe sterowniki od firmy Nvidia mają zagwarantować najlepsze doświadczenia podczas obcowania z RDR 2. - Premiera Planet Zoo, duety w Apex Legends i inne wieści - wiadomość - 2019-11-05
Nowe sterowniki od firmy Nvidia mają zagwarantować najlepsze doświadczenia podczas obcowania z RDR 2.

Z okazji dzisiejszych premier Red Dead Redemption II na PC oraz Need for Speed: Heat firma Nvidia wypuściła nową wersję sterowników do swoich kart grafiki. Noszą one sygnaturę 441.12 WHQL i prócz dodania wsparcia dla westernowego dzieła studia Rockstar oraz najnowszej odsłony popularnego wyścigowego cyklu poprawiają działanie Borderlands 3. Ponadto kolejne monitory stały się kompatybilne z technologią G-SYNC. Pełną dokumentację sterowników Nvidia GeForce 441.12 WHQL znajdziecie w tym miejscu. Je same ściągniecie stąd bądź za pośrednictwem GeForce Experience.

Sterowniki AMD Radeon Adrenalin Edition 19.11.1

Nową wersję sterowników do swoich kart grafiki wypuściła również firma AMD. Są one oznaczone numerem 19.11.1 i również dodają wsparcie dla Red Dead Redemption II. Ponadto eliminują one problemy między innymi z wyświetlaniem obrazu i wyrzucaniem do pulpitu gry The Outer Worlds oraz strumieniowaniem za pośrednictwem programu OBS. Szczegóły na temat sterowników wraz z linkami do ich ściągnięcia znajdziecie w tym miejscu.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. World of Warcraft: Shadowlands
 2. RAGE 2: Powstanie Duchów
 3. Dragon Ball Z: Kakarot
 4. My Hero One's Justice 2
 5. Vaporum: Lockdown
 6. Diablo Immortal
 7. Chains of Fury
 8. Terminator: Resistance
 9. Red Dead Redemption 2
 10. Overwatch 2
 11. Diablo IV
 12. Himno

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. World of Warcraft: Shadowlands zwiastun #1
 2. Overwatch 2 zwiastun rozgrywki #1
 3. Overwatch 2 zwiastun #1
 4. Overwatch Streszczenie fabuły
 5. Diablo Immortal zwiastun rozgrywki #2
 6. American Truck Simulator: Utah zwiastun na premierę
 7. Garena Free Fire zwiastun #1
 8. Red Dead Redemption 2 premiera wersji PC
 9. Persona 5 Royal opening