Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4XONESwitch
Okładka My Hero One's Justice 2 (PC)
OkładkaMy Hero One's Justice 2 (PC)

My Hero One's Justice 2

Druga odsłona bijatyki bazującej na mandze i anime My Hero Academia. Zawartość gry My Hero One’s Justice 2 została uzupełniona o nowe areny, historie i postacie, a rozgrywka opiera się na znanej, ale odpowiednio ulepszonej mechanice.

Bijatyki | TPP | superbohaterowie | manga i anime | beat 'em up | na 2 osoby | Japonia

My Hero One's Justice 2 Premiera

13mar2020

PC PS4 XONE Switch

My Hero One’s Justice 2 to kontynuacja trójwymiarowej bijatyki z 2018 roku, a przy tym adaptacja mangi i anime o tytule My Hero Academia, w której superbohaterowie toczą zaciekłe walki ze złoczyńcami. Za drugą część odpowiada ponownie japońskie studio Byking we współpracy z firmą Bandai Namco Entertainment.

Fabuła

My Hero One’s Justice 2 jest kontynuacją wydarzeń z poprzedniczki. Całość została oparta na mandze My Hero Academia oraz jej animowanej adaptacji emitowanej od 2016 roku. Akcja gry rozgrywa się w wymyślonej przez Koheia Horikoshiego wersji współczesnej Japonii, w której bohaterowie obdarzeni są nadnaturalnymi mocami. W drugiej części przedstawione wydarzenia sięgają nawet czwartego sezonu anime. Mamy więc do czynienia z tytułem przeznaczonym głównie dla weteranów serii, którzy nie tylko znają od podszewki mangę lub anime, ale również poprzednią część gry. W kontynuacji powróciły postacie z poprzedniej odsłony, ale dodatkowo lista rozszerzyła się o zupełnie nowe, takie jak Kai Chisaki, Mirio Togata, Tamaki Amajiki, Nejire Hado czy Mina Ashido.

Bohaterem opowieści jest ponownie Izuku Midoriya, który był jednym z (nie)szczęśliwców urodzonych bez jakichkolwiek mocy. Zrządzeniem losu otrzymuje takowe od legendarnego wojownika Toshinoriego Yagiego, znanego także jako All Might. Podobnie jak w poprzedniczce, poznajemy losy nie tylko superbohaterów, ale także ich przeciwników, wszystko w formie przerywników filmowych na silniku gry oraz animowanych scenek rodem z produkcji visual novel.

Mechanika

Rozgrywka w My Hero One’s Justice 2 nie zmieniła się znacząco względem poprzedniczki. Polega ona głównie na toczeniu starć z przeciwnikami na zamkniętych arenach (których mamy teraz do dyspozycji więcej). Całość ma charakter bardzo zręcznościowy. Pojedynki odbywają się w systemie jeden na jednego, ale przed ich rozpoczęciem można dobrać dwie inne postaci jako wsparcie dla głównej; każda z nich cechuje się unikalnym zestawem zdolności i ataków specjalnych. Sama walka doczekała się solidnych usprawnień, a co za tym idzie – stała się nie tylko przyjemniejsza, ale również bardziej rozbudowana. Zmiany nie zaszły z kolei w interakcji z elementami otoczenia – nadal można je niszczyć, co dodaje całej otoczce starć efektowności.

Wybór gracza nie ogranicza się wyłącznie do Izuku Midoriyiego. Możemy zagrać również jako m.in. Mirio Togata, Katsuki Bakugo, Shoto Todoroki, Eijiro Kirishima, Inasa Yoarashi czy Jiro Momo. Wraz z nowymi postaciami mamy dostęp do nieznanych wcześniej mocy (tzw. quirków), dzięki czemu rozgrywka jest jeszcze bardziej zróżnicowana.

Tryby gry

Tryby gry pozostały bez zmian. My Hero One’s Justice 2 oferuje rozbudowaną kampanię fabularną dla pojedynczego gracza, w trakcie której śledzimy losy postaci za pomocą przerywników filmowych. Drugi natomiast to klasyczny tryb zręcznościowy, w którym możemy potrenować, a także odblokowywać nowe przedmioty. Nie obyło się również bez trybu sieciowego dla miłośników wyzwań z graczami z całego świata.

Kwestie techniczne

My Hero One’s Justice 2 powstało na silniku Unreal Engine 4 i ma bardzo kolorową, kreskówkową oprawę wizualną. Idealnie pasuje ona do tematyki i klimatu produkcji bazującej na mandze i anime. Co więcej, głosy postaciom podłożyli aktorzy znani z animacji.

Ostatnia modyfikacja 15 października 2019

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

My Hero One's Justice 2 cena w dniu premiery: 199,00 PLN

Klasyfikacja PEGI My Hero One's Justice 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

My Hero One's Justice 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-750 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch