Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Terminator: Resistance (PC)

Terminator: Resistance

Oparty na licencji kultowej serii filmów FPS z elementami RPG, za którego opracowaniem stoi polskie studio Teyon Games. W grze Terminator: Resistance wcielamy się w członka ruchu oporu, który próbuje powstrzymać tytułowe maszyny przed zniszczeniem ludzkości.

Akcji | FPP | science fiction | postapokalipsa | FPS | filmy | polskie | strzelanki

Okładka Terminator: Resistance (PC)

data premiery gry:

15lis2019za 27dni

PC PS4 XONE

Terminator: Resistance jest FPS-em wzbogaconym o elementy RPG. Produkcja została opracowana przez polski zespół Teyon Games, w którego portfolio można znaleźć między innymi serię Heavy Fire oraz grę Rambo: The Video Game.

Fabuła

Jako fabularny prequel filmowego cyklu, Terminator: Resistance przenosi nas do Stanów Zjednoczonych ogarniętych chaosem po buncie maszyn. Akcja gry toczy się jakiś czas przed tym, gdy jeden z modeli T-800 został wysłany w przeszłość, by wyeliminować Sarah Connor, a co za tym idzie – nie dopuścić do narodzin Johna Connora, czyli przyszłego przywódcy ludzkiego ruchu oporu.

W trakcie zabawy wcielamy się w Jacoba Riversa – w jednego z buntowników, którego drużyna została wymordowana przez roboty. Kiedy protagonista trafia na grupę innych ocalałych, wraz z nimi udaje się w pełną niebezpieczeństw podróż przez zdemolowaną Amerykę, by powstrzymać zwycięski pochód maszyn. Fabuła gry jest w pewnym stopniu nieliniowa, a to, jak potoczą się losy bohatera i jego przyjaciół, zależy od decyzji podejmowanych przez nas w toku zabawy.

Mechanika

W Terminator: Resistance akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Na przestrzeni szeregu misji rozgrywających się na rozległych mapach zajmujemy się przede wszystkim realizacją różnorodnych zadań oraz walką z tytułowymi maszynami; oponentom stawiamy czoła w pojedynkę lub u boku innych żołnierzy kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Podczas starć robimy użytek z rozbudowanego arsenału broni palnej i rozmaitych gadżetów, które znajdujemy bądź samodzielnie wytwarzamy (a w razie potrzeby – ulepszamy), wykorzystując w tym celu pozyskane zasoby. W miarę postępów zdobywamy doświadczenie i odblokowujemy kolejne umiejętności oraz rozwijamy już posiadane. Oprócz zdolności bojowych przydatne mogą okazać się inne „skille”, jak na przykład otwieranie coraz bardziej skomplikowanych zamków.

Choć wśród przeciwników nie brakuje takich, których pokonanie nie stanowi większego problemu (pod warunkiem, że celnie trafiamy w ich słabe punkty), jak drony zwiadowcze czy roboty-pająki, w trakcie wymiany ognia warto ukrywać się za osłonami, zwłaszcza że życie nie regeneruje się tu automatycznie, a nadwątlone siły można przywrócić przy pomocy znajdowanych po drodze apteczek. Nieco inaczej wyglądają natomiast spotkania z wyżej wspomnianymi T-800. Te bowiem są wyjątkowo odporne na obrażenia, a przy tym dysponują potężną siłą ataku, przez co początkowo musimy przekradać się za ich plecami i za wszelką cenę unikać bezpośrednich konfrontacji; dopiero z czasem nasz potencjał bojowy wzrasta na tyle, że możemy stanąć z nimi do walki jak równy z równym.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Terminator: Resistance prezentuje się przyzwoicie; uwagę zwracają przede wszystkim przeciwnicy, których zaprojektowano z dbałością o detale, a ich metalowe pancerze stopniowo ulegają zniszczeniom w trakcie wymiany ognia. Zabawie towarzyszy soundtrack budzący skojarzenia z muzyką z filmowego pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Gry podobne do Terminator: Resistance

Wymagania wiekowe Terminator: Resistance

16+

Wymagania sprzętowe Terminator: Resistance

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 590 lub lepsza, 32 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4160 3.6 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1050 / 4 GB Radeon RX 560 lub lepsza, 32 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Terminator: Resistance – już graliśmy i odpowiadamy na 7 ważnych pytań
Terminator: Resistance – już graliśmy i odpowiadamy na 7 ważnych pytań

Przed premierą 19 września 2019, 17:00

O ile koncepcja gry wydaje się naprawdę kusząca, o tyle kwestia jakości technicznej to duży znak zapytania. Nie zrozumcie mnie źle, gra nie jest brzydka, lokacje cechuje pewien klimat i trudno powiedzieć, żeby twórcy mieli powody do wstydu. A jednocześnie każdy piksel na ekranie wydaje się mówić „jestem tylko grą AA”. Dało się to zauważyć w teksturach, modelach, a przede wszystkim chyba w animacjach. Jeśli porównać to z przywoływanym już w tym tekście Metro: Exodus, różnica będzie naprawdę duża.

PC
PS4
XONE