Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONE
Okładka Jurassic World Evolution: Return to Jurassic Park (PC)

Jurassic World Evolution: Return to Jurassic Park

Dodatek do gry strategicznej z 2018 roku, w którym otrzymujemy szansę odbudowania tytułowego Parku Jurajskiego, znanego z kultowego filmu Stevena Spielberga oraz książki Michaela Crichtona. W produkcję zaangażowali się aktorzy, którzy zagrali we wspomnianym obrazie.

To jest dodatek do gry Jurassic World Evolution.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | dinozaury | filmy

Okładka Jurassic World Evolution: Return to Jurassic Park (PC)

data premiery gry:

10gru2019

PC PS4 XONE

Jurassic World Evolution: Return To Jurassic Park jest dodatkiem do wydanej w 2018 roku gry strategicznej Jurassic World Evolution, w której zajmujemy się budową i zarządzaniem tytułowym parkiem rozrywki, z dinozaurami w roli głównej atrakcji. Rozszerzenie oferuje możliwość powrócenia do dwóch wysp znanych z oryginalnego filmu Jurassic Park z 1993 roku (oraz książki Michaela Crichtona, na bazie której powstał ten obraz). DLC zostało opracowane i wydane przez autorów podstawki, czyli studio Frontier Developments.

Fabuła

Jurassic World Evolution: Return to Jurassic Park nawiązuje do historii opowiedzianej w kultowym filmie Park Jurajski (oraz książki pod tym samym tytułem). Gracz nadzoruje odbudowę parku rozrywki, który został zniszczony i opuszczony w wyniku wydarzeń przedstawionych we wspomnianej produkcji.

Mechanika

Rozgrywka w Jurassic World Evolution: Return To Jurassic Park nie różni się znacząco od tego, co znamy z podstawowej wersji gry. Otrzymujemy kilka nowych skórek dla dinozaurów, które nawiązują wyglądem do tego, co znamy z wspominanego powyżej filmu. Mowa tu m.in. o tyranozaurze oraz welociraptorze.

Pojawiają się także zupełnie nowe zwierzęta - np. kompsognat czy pteranodon - oraz sporo przedmiotów i atrakcji (np. klasyczna brama do Parku Jurajskiego czy wycieczka po wyspie). Dodatkowo wraz z rozszerzeniem zadebiutowała łatka, która zmieniła kilka aspektów mechaniki, takich jak interakcje strażników i dinozaurów czy zasady działania toalet dla gości.

Tryby gry

W Jurassic World Evolution: Return To Jurassic Park możemy grać wyłącznie samotnie. Produkcja oferuje złożoną z siedmiu misji kampanię fabularną, w której powracamy na wyspy Nublar i Sorna. W scenariuszu pojawiają się znane postacie, takie jak dr. Allan Grant, dr. Ellie Sattler oraz dr. Ian Malcolm.

Poza kampanią mamy także możliwość ponownego doświadczenia trybu sandboksowego - z nakładką, która zmienia wygląd ekwipunku oraz interfejsu użytkownika, a także dodanymi w DLC dinozaurami oraz przedmiotami.

Kwestie techniczne

Jurassic World Evolution: Return To Jurassic Park nie wprowadza zmian w oprawie graficznej tytułu. Otrzymujemy jednak nowe projekty dinozaurów i przedmiotów, którymi możemy dekorować swój park. Na uwagę zasługuje również udźwiękowienie. Aktorzy znani z Parku Jurajskiego - Sam Neill, Laura Dern czy Jeff Goldblum - powrócili, by użyczyć swoich głosów postaciom, w które wcielili się ponad dwie dekady temu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 80,00 PLN

Gry podobne do Jurassic World Evolution: Return to Jurassic Park

Klasyfikacja PEGI Jurassic World Evolution: Return to Jurassic Park

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Jurassic World Evolution: Return To Jurassic Park

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4300 3.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE