Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2018, 15:35

autor: ElMundo

Jurassic World Evolution z milionem sprzedanych kopii

Studio Frontier Development poinformowało, że jego najnowsze dzieło – strategia ekonomiczna Jurassic World Evolution – sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy.

Jurassic World Evolution to jedna z niewielu wydanych ostatnio strategii ekonomicznych, która cieszy się jednak bardzo dużym zainteresowaniem ze strony graczy. Potwierdzają to najnowsze informacje przekazane przez studio Frontier Developments.

Jurassic World Evolution sprzedało się już w milionie egzemplarzy. - Jurassic World Evolution z milionem sprzedanych kopii - wiadomość - 2018-07-20
Jurassic World Evolution sprzedało się już w milionie egzemplarzy.

Autorzy poinformowali bowiem, że gra przekroczyła właśnie próg miliona sprzedanych egzemplarzy – udało się tego dokonać w ciągu pięciu tygodni od jej debiutu w dniu 12 czerwca na łącznie trzech platformach: PC oraz Xbox One i PlayStation 4. Co więcej, pudełkowe wersje tego tytułu w znakomitej większości zostały już wyprzedane.

Jak mówi David Braben, CEO Frontier Developments, to kolejny duży sukces studia po Elite: Dangerous i Planet Coaster, które sprzedały się w liczbie odpowiednio 2,75 oraz 1 miliona kopii (a są to liczby sprzed roku). Takie wyniki mają pozwolić na przyspieszenie procesu produkcyjnego kolejnych tytułów – co więcej, studio chce zająć się także wydawaniem gier od innych producentów.

Wyniki Jurassic World Evolution nie dziwią wobec bardzo dobrych ocen, jakie ten tytuł zebrał od recenzentów. Także i w naszym teście gra została skomplementowana, uzyskując ocenę 8/10. Nasz recenzent chwalił przede wszystkim dobrze oddany klimat filmów oraz sporą liczbę wyzwań związanych z prowadzeniem parku, narzekając na nieco ubogi system ekonomiczny.