Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2018, 11:19

autor: Adrian Werner

Premiera Jurassic World Evolution. Gra zbiera dobre recenzje

Dzisiaj do sprzedaży trafiła gra Jurassic World Evolution, czyli strategia ekonomiczna studia Frontier Developments. W sieci pojawiło się już sporo recenzji i generalnie produkcja została przyjęta ciepło.

Większości recenzentów gra przypadła do gustu. - Premiera Jurassic World Evolution. Gra zbiera dobre recenzje - wiadomość - 2018-06-12
Większości recenzentów gra przypadła do gustu.
JURASSIC WORLD EVOLUTION W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Frontier Development
 2. Wydawca: Frontier Development
 3. Gatunek: strategia ekonomiczna
 4. Platformy: PC, XONE, PS4

Oczy graczy zwrócone są obecnie w stronę Los Angeles, gdzie lada chwila ruszą targi E3, a ostatnich kilka dni wypełnionych było konferencjami wydawców i producentów konsol. Nie znaczy to jednak, że cały rynek gier zatrzymał się na czas trwania tej imprezy. Studio Frontier Development dzisiejszy dzień wybrało bowiem na premierę Jurassic World Evolution, czyli strategii ekonomicznej pozwalającej na wcielenie się w zarządcę parku jurajskiego.

Gra ukazała się na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Na żadnej z tych platform nie przygotowano polskiej lokalizacji. Produkcję można kupić w dystrybucji cyfrowej. W Polsce szykowane są także wydania pudełkowe, ale obejmą one jedynie wersje konsolowe i poczekamy na nie do 3 lipca.

Wydanie gry w samym środku szału związanego z E3 może wydawać się dziwnym posunięciem, ale, przynajmniej na PC, raczej nie zaszkodziło to popularności gry. Jurassic World Evolution zajmuje w tej chwili drugą pozycję na liście bestsellerów Steam, a jeszcze kilka godzin temu był na jej szczycie i został z niego zrzucony dopiero przez Edycję Gry Roku Wiedźmina 3, która obecnie jest mocno przeceniona w tym serwisie.

Jurassic World Evolution zostało również dosyć ciepło przyjęte przez recenzentów. Wydanie pecetowe posiada obecnie średnią ocen na poziomie 75% według serwisu Metacritic. Poniżej podajemy przykładowe noty:

 1. Gaming Trend – 85/100
 2. JeuxVideo – 17/20
 3. GameSpace – 8.5/10
 4. IGN Spain – 8.5/10
 5. Gamestar.de – 83/100
 6. GamesRadar+ - 4/5
 7. PCGamesN – 8/10
 8. GameRevolution – 4/5
 9. TheSixthAxis – 8/10
 10. God is Geek -8.0/10
 11. VentureBeat – 80/100
 12. PCGamer – 71/100
 13. IGN – 4.1/10

Jak widać, zdecydowana większość recenzji to solidne „ósemki”. Trochę bardziej ostro grę potraktował serwis PCGamer, ale również jego redaktorowi tytuł generalnie przypadł do gustu. Jedyną anomalią jest tutaj amerykańska wersja IGN z oceną 4.1, co jest o tym dziwniejsze, że hiszpańska wystawiła grze 8.5. Do tego na Steam 85% ocen użytkowników jest pozytywnych.

Generalnie recenzenci chwalą wysokiej jakości oprawę graficzną, wyśmienity klimat skutecznie odtwarzający ten z filmowej serii oraz bogactwo opcji rozbudowy parku. Krytyka głównie dotyczy faktu, że kinowa licencja w niektórych miejscach widocznie ograniczyła swobodę twórców. Ponadto pojawiają się wątpliwości, czy wirtualna ekonomia ma wystarczająco dużo głębi, aby zapewnić dobrą zabawę przez wiele miesięcy.

Długowieczności Jurassic World Evolution bez wątpienia zaszkodzi brak wsparcia dla modów. Nie była to decyzja twórców, gdyż Frontier Development znane jest z udostępniania graczom potężnych narzędzi. Zamiast tego, takie były wymogi licencji Parku Jurajskiego. Jest to tym bardziej smutne, że w poprzedniej dekadzie takich ograniczeń nie było i w rezultacie pomimo piętnastu lat na karku Jurassic Park: Operation Genesis wciąż regularnie otrzymuje nowe modyfikacje.

 1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Jurassic World Evolution

Jurassic World Evolution