Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS2XBOX
Okładka Jurassic Park: Operation Genesis (PC)
OkładkaJurassic Park: Operation Genesis (PC)

Jurassic Park: Operation Genesis

Opracowana przez studio Blue Tongue Software strategia ekonomiczna należąca do popularnej kategorii tycoonów.

Strategiczne | ekonomiczne | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jurassic Park: Operation Genesis Premiera

11mar2003

PC

21mar2003

PS2 XBOX

Gry podobne do Jurassic Park: Operation Genesis

Jurassic World Evolution

Symulator Farmy 2011

Zoo Tycoon (2001)

Jurassic Park: Operation Genesis jest stosunkowo rozbudowaną produkcją, w wyraźny sposób nawiązującą do słynnej kinowej trylogii. Odniesienia do kolejnych odsłon filmowego „Parku Jurajskiego” są jednak znikome. Mamy tu bowiem do czynienia z dość skomplikowaną strategią ekonomiczną, a nie pełnoprawną grą akcji, czy przygodówką. Generalnie chodzi o stworzenie własnego parku rozrywki, którego główną atrakcją byłyby oczywiście przeróżne dinozaury. Warto jednocześnie zauważyć, iż tytuł ten pod wieloma względami przypomina wydaną na PC grę Dino Island. Za produkcję Operation Genesis odpowiedzialne jest studio Blue Tongue Software, które w przeszłości opracowało między innymi strategię Starship Troopers: Terran Ascendancy (tylko PC). Omawiana pozycja ukazała się na komputery osobiste, PS2 oraz Xboxa. Wszystkie trzy wersje prezentują zbliżony poziom wykonania, choć z oczywistych względów PeCetowa edycja Operation Genesis jest najwygodniejsza w obsłudze.

Opisywana strategia oferuje dwa podstawowe typy rozgrywki. Najistotniejszą rolę odgrywa oczywiście warstwa ekonomiczna. Zadaniem gracza jest stopniowa rozbudowa zlokalizowanego na tropikalnej wyspie parku rozrywki. W tym celu należy zadbać o różnorakie atrakcje dla turystów, przygotować odpowiednio dużo rozbiegi, czy wreszcie zainteresować się sprawą samych dinozaurów (ponad dwadzieścia różnych gatunków), które na wyspie będą musiały prędzej czy później się znaleźć. W tym ostatnim przypadku istotną rolę odgrywają badania genetyczne. W zależności od własnych upodobań możemy tworzyć okazy obdarzone różnym stopniem agresji, czy odporności na głód. Co ciekawe, gra oferuje także kilkanaście zróżnicowanych misji o charakterze typowo zręcznościowym. W trakcie ich rozgrywania gracz musi na przykład ratować uwięzionych w parku turystów, czy też urządzać polowania na te dinozaury, które w jakiś sposób zdołały zbiec.

Interfejs użytkownika dopasowany został do możliwości konsolowego joypada. Akcja może być obserwowana z wielu różnych kamer. Na uwagę zasługują w tym przypadku ujęcia z pokładu krążącego nad wyspą śmigłowca, czy też widok FPP, po załączeniu którego możemy dowolnie przemieszczać się po stworzonym przez siebie parku rozrywki. Na uwagę zasługuje także profesjonalnie przygotowany soundtrack, wzorowany na utworach muzycznych znanych z kinowej trylogii.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1932 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Jurassic Park: Operation Genesis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Jurassic Park: Operation Genesis Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 933MHz
  • 128MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D (GeForce 3 lub lepszy)
  • 650 MB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX