Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2017, 08:54

autor: Movis

Planet Coaster sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy

Brytyjskie studio Frontier Developments podzieliło się wynikami sprzedaży swoich największych hitów. Jak się okazuje, symulator parku rozrywki Planet Coaster cieszy się sporą popularnością. Inna gra zespołu – Elite: Dangerous – została zakupiona przez 2,75 mln osób.

Studio Frontier Developments ma się z czego cieszyć. Jego dwa tytuły z ostatnich lat – Elite: Dangerous oraz Planet Coaster – sprzedają się bowiem bardzo dobrze. Firma podzieliła się wynikami swoich produktów w informacji dla inwestorów. Przeczytać w niej można, że wydana w listopadzie zeszłego roku gra Planet Coaster przekroczyła już milion sprzedanych kopii. Co więcej, sfinansowany za pomocą serwisu Kickstarter symulator kosmiczny Elite: Dangerous od swojej premiery pod koniec 2014 roku skusił do zakupu 2,75 mln graczy.

Symulatory wesołego miasteczka nadal przyciągają graczy. - Planet Coaster sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy - wiadomość - 2017-08-17
Symulatory wesołego miasteczka nadal przyciągają graczy.

Jeśli spojrzymy w przeszłość firmy, to nie zawsze bywało tak wesoło. Frontier od dawien dawna jest częścią brytyjskiej sceny deweloperskiej. Studio, założone w 1994 roku przez Davida Brabena, uprzednio znane było z gier z serii RollerCoaster Tycoon i Elite. W latach 2005-2011 zmagało się z wewnętrznym kryzysem, związanym z samodzielnym finansowaniem ambitnego projektu Outsider, który do dziś nie ujrzał światła dziennego. Najprawdopodobniej to ten fakt był przyczyną krótkiej przygody z niezbyt wyszukanymi grami na Microsoft Kinect (Kinectimals, Kinect: Disneyland Adventures czy Zoo Tycoon). Wszystko wskazywało na to, że firma zostanie zredukowana do drugiej kategorii twórców.

Odmiana nastąpiła dopiero po wskrzeszeniu serii Elite za pomocą serwisu Kickstarter. Elite: Dangerous okazało się strzałem w dziesiątkę i powiewem świeżości w nieco zakurzonym segmencie kosmicznych gier symulacyjnych. Pod koniec zeszłego roku Brytyjczycy po raz kolejny powrócili do swoich korzeni, stawiając na ekonomiczną grę o prowadzeniu parku rozrywki pod własną marką. Dziś wydaje się, że Frontier na dobre umiejscowiło się na rynku, pokazując jednocześnie, że gracze nadal mają chętkę na produkcje z gatunków dawno zapomnianych przez mainstreamowych wydawców.

Planet Coaster wciąż jest rozwijane o kolejne darmowe aktualizacje. W kwietniu tytuł otrzymał ponad 150 nowych elementów otoczenia i dodatkowe atrakcje. W czerwcu zadebiutowała zaś nieodpłatna aktualizacja Summer Update, która dodała m.in. zaawansowany system symulacji fajerwerków.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.