Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2017, 08:54

Planet Coaster sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy

Brytyjskie studio Frontier Developments podzieliło się wynikami sprzedaży swoich największych hitów. Jak się okazuje, symulator parku rozrywki Planet Coaster cieszy się sporą popularnością. Inna gra zespołu – Elite: Dangerous – została zakupiona przez 2,75 mln osób.

Studio Frontier Developments ma się z czego cieszyć. Jego dwa tytuły z ostatnich lat – Elite: Dangerous oraz Planet Coaster – sprzedają się bowiem bardzo dobrze. Firma podzieliła się wynikami swoich produktów w informacji dla inwestorów. Przeczytać w niej można, że wydana w listopadzie zeszłego roku gra Planet Coaster przekroczyła już milion sprzedanych kopii. Co więcej, sfinansowany za pomocą serwisu Kickstarter symulator kosmiczny Elite: Dangerous od swojej premiery pod koniec 2014 roku skusił do zakupu 2,75 mln graczy.

Symulatory wesołego miasteczka nadal przyciągają graczy. - Planet Coaster sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy - wiadomość - 2017-08-17
Symulatory wesołego miasteczka nadal przyciągają graczy.

Jeśli spojrzymy w przeszłość firmy, to nie zawsze bywało tak wesoło. Frontier od dawien dawna jest częścią brytyjskiej sceny deweloperskiej. Studio, założone w 1994 roku przez Davida Brabena, uprzednio znane było z gier z serii RollerCoaster Tycoon i Elite. W latach 2005-2011 zmagało się z wewnętrznym kryzysem, związanym z samodzielnym finansowaniem ambitnego projektu Outsider, który do dziś nie ujrzał światła dziennego. Najprawdopodobniej to ten fakt był przyczyną krótkiej przygody z niezbyt wyszukanymi grami na Microsoft Kinect (Kinectimals, Kinect: Disneyland Adventures czy Zoo Tycoon). Wszystko wskazywało na to, że firma zostanie zredukowana do drugiej kategorii twórców.

Odmiana nastąpiła dopiero po wskrzeszeniu serii Elite za pomocą serwisu Kickstarter. Elite: Dangerous okazało się strzałem w dziesiątkę i powiewem świeżości w nieco zakurzonym segmencie kosmicznych gier symulacyjnych. Pod koniec zeszłego roku Brytyjczycy po raz kolejny powrócili do swoich korzeni, stawiając na ekonomiczną grę o prowadzeniu parku rozrywki pod własną marką. Dziś wydaje się, że Frontier na dobre umiejscowiło się na rynku, pokazując jednocześnie, że gracze nadal mają chętkę na produkcje z gatunków dawno zapomnianych przez mainstreamowych wydawców.

Planet Coaster wciąż jest rozwijane o kolejne darmowe aktualizacje. W kwietniu tytuł otrzymał ponad 150 nowych elementów otoczenia i dodatkowe atrakcje. W czerwcu zadebiutowała zaś nieodpłatna aktualizacja Summer Update, która dodała m.in. zaawansowany system symulacji fajerwerków.