Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2017, 11:46

autor: Movis

Wieści ze świata (Doom II, Yakuza, Planet Coaster, Magic Duels: Origins) 28/6/2017

Dziś piszemy o licytacji dyskietek Johna Romero z Doomem II, zapowiedzi pewnej informacji dotyczącej serii Yakuza, kolejnej dużej aktualizacji do Planet Coaster i zakończeniu wsparcia dla gry Magic Duels: Origins. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

John Romero sprzedaje oryginalne dyskietki z Doomem 2

John Romero, jedna z legend branży, stojąca niegdyś za grami Doom, Doom II i Quake, nie ma chyba zbyt dużego sentymentu do mediów fizycznych. Na aukcji w serwisie eBay wystawił bowiem swoją osobistą kopię Dooma II w oryginalnej wersji na 3,5-calowe dyskietki. Pakiet pięciu nośników ma w tej chwili 23 lata, ale – jak mówi właściciel – jest w dobrym stanie. Licytacja miała się podobno rozpocząć od symbolicznej „dychy”, lecz w chwili pisania tej informacji trzeba już wyłożyć przynajmniej 3,1 tys. dolarów, a do zakończenia aukcji pozostały jeszcze 4 godziny.

Od 2015 roku autor prowadzi niezależne, rodzinne studio deweloperskie pod nazwą Romero Games. Trudno jednak sobie wyobrazić, że współtwórca największych marek id Software sprzedaje swoje przedmioty z braku pieniędzy. Najprawdopodobniej są to więc tylko spóźnione wiosenne porządki.

Pakiet pięciu dyskietek połączony jest gumką recepturką. Wysyłka jest darmowa. - Wieści ze świata (Doom 2, Yakuza, Planet Coaster, Magic Duels: Origins) 28/6/2017 - wiadomość - 2017-06-29
Pakiet pięciu dyskietek połączony jest gumką recepturką. Wysyłka jest darmowa.

Dyrektor gier Yakuza informuje o dacie ujawnienia nowych informacji o serii

Toshihiro Nagoshi – dyrektor sterujący marką Yakuza – podzielił się na ostatnim streamie Sega Nama zapowiedzią nowych informacji o serii (via siliconera.com). Co prawda nie wyjawił on żadnych konkretnych danych, ale stwierdził, że powie o „czymś” związanym z Yakuzą za dwa miesiące. Wieści te mają być ciekawe dla fanów i być może dotyczą więcej niż jednego produktu.

Ostatnia edycja tej przygodowej gry akcji cieszyła się sporym powodzeniem na Zachodzie, może więc jakiś remake tytułu wydanego jedynie w Japonii albo przyśpieszona lokalizacja najnowszej odsłony serii?

Toshihiro mówi, ale prowadząca nie wydaje się mu poświęcać pełnej uwagi :) - Wieści ze świata (Doom 2, Yakuza, Planet Coaster, Magic Duels: Origins) 28/6/2017 - wiadomość - 2017-06-29
Toshihiro mówi, ale prowadząca nie wydaje się mu poświęcać pełnej uwagi :)

Planet Coaster z darmowym letnim dodatkiem

Deweloperzy Planet Coaster – czyli ekonomicznej strategii, w której prowadzimy nasz własny park rozrywki – wiedzą, jak dogodzić swoim fanom. Na gorące miesiące wakacji przygotowali dla nich darmową aktualizację Summer Update, która jest już gotowa do nieodpłatnego pobrania na dysk. Wśród nowości wymienić można kolejne elementy personalizujące nasze wesołe miasteczko, możliwość dodawania własnych grafik, zdjęć i filmików na interaktywne panele i billboardy, nowe kolejki, atrakcje, scenariusze rozgrywki, tereny, dekoracje i dostosowane do indywidualnych upodobań biomy.

W centrum uwagi są jednak fajerwerki, a twórcy chwalą się, że dodali do tytułu jeden z najbardziej zaawansowanych systemów symulacji tego typu atrakcji, jaki kiedykolwiek został stworzony. Dobrzy kierownicy parków mogą teraz zadbać, by każda sekwencja była dopracowana do perfekcji, a race i sztuczne ognie mogą umilić zbliżające się amerykańskie święto 4 lipca lub obchody Nowego Roku.

Autorzy postanowili w skrócie przedstawić najświeższe atrakcje na poniższym materiale wideo. Ciekawscy mogą zaś przejrzeć pełną listę zmian w tym miejscu.

Magic Duels: Origins bez dalszego wsparcia

Ta informacja nieco czekała na swoje 5 minut sławy. We wpisie na oficjalnej stronie marki Magic: The Gathering ogłoszono, że Magic Duels: Origins – najnowsza elektroniczna wersja popularnej kolekcjonerskiej gry karcianej – przestanie być wspierana kolejnymi rozszerzeniami. Będzie ją można nadal ściągać za darmo i rozgrywać mecze z przeciwnikami, ale ostatnim pakietem nowości do gry będzie dodatek Amonkhet. Kart z Hour of Devastation trzeba będzie szukać gdzie indziej, na przykład na platformie Magic Online, która niedawno obchodziła piętnastolecie istnienia.

Choć świat Magic: The Gathering pełen jest ognistych stworów, nie ma co liczyć na odrodzenie się Magic Duels z popiołów. - Wieści ze świata (Doom 2, Yakuza, Planet Coaster, Magic Duels: Origins) 28/6/2017 - wiadomość - 2017-06-29
Choć świat Magic: The Gathering pełen jest ognistych stworów, nie ma co liczyć na odrodzenie się Magic Duels z popiołów.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Post Scriptum
 2. Zombie Gunship Survival
 3. Planet Nomads
 4. Secret World Legends
 5. Grand Theft Auto Online
 6. Pathfinder: Kingmaker
 7. Vanquish
 8. Summer Lesson: Allison Snow Seven Days Garden
 9. Stifled
 10. Bendy and the Ink Machine
 11. Minion Masters: Forced to Duel
 12. Mayan Death Robots

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Robocraft Infinity E3 2017 trailer
 2. Planet Nomads zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 3. Call of Duty: Modern Warfare Remastered Days of Summer
 4. Beyond Good & Evil 2 Twoja załoga i jak ją znaleźć
 5. Agents of Mayhem Dżulia, Rama i Zadymiarz (PL)
 6. Visage zwiastun rozgrywki #2
 7. Rain of Reflections zwiastun fabularny
 8. Milanoir zwiastun #1
 9. Community Inc zwiastun #1
 10. Call of Duty: Modern Warfare Remastered zwiastun na premierę samodzielnej edycji
 11. Black The Fall zwiastun #2
 12. Arms zwiastun #2
 13. Read Only Memories zwiastun na premierę
 14. Hellblade: Senua's Sacrifice Hela
 15. Elex E3 2017 gameplay