Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4iOSPCXONE
Okładka Magic Duels: Origins (PS4)

Magic Duels: Origins

Adaptacja karcianki Magic Origins autorstwa Wizards of the Coast, opracowana przez zespół Stainless Games.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | karciane | Magic: The Gathering | multiplayer

Okładka Magic Duels: Origins (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PS4

8lip2015

iOS

29lip2015

PC

31lip2015

XONE

Magic Duels: Origins to kontynuacja gry Magic 2015: Duels of the Planeswalkers wydanej w 2014 roku. Mamy więc do czynienia z szóstą odsłoną serii elektronicznych adaptacji niezwykle popularnej przez dziesięciolecia karcianki Magic: The Gathering, wydawanej przez firmę Wizards of the Coast. Jest to zarazem gra, w której nastąpiły spore zmiany względem poprzedniczek – twórcy postanowili przejść na model darmowy z mikropłatnościami i rozwijać swój produkt w głównej mierze przez darmowe aktualizacje.

Zmiana tytułu szóstej części cyklu wynika z nazwy zestawu kart, który Wizards of the Coast wypuściło mniej więcej w tym samym czasie, co omawianą pozycję. Mowa tu o składającym się z 272 kart secie Magic Origins, stanowiącym wstęp do nowych opowieści w świecie Magic: The Gathering. Nie oznacza to jednak restartu uniwersum – bohaterami gry uczyniono pięcioro znanych Planeswalkerów; są to Gideon Jura, Jace Beleren, Liliana Vess, Chandra Nalaar i Nissa Revane. Twórcy chcieli opowiedzieć o korzeniach tych postaci i o tym, jak dochodziły one do potęgi.

Pod względem podstawowych mechanizmów rozgrywki gra nie różni się od poprzednich odsłon cyklu. Twórcy dokonali jednak pewnych zmian w dostępnych trybach. Dla fanów najważniejszą nowość może stanowić powrót trybu Two-Headed Giant, w którym w pojedynkach bierze udział czworo graczy (2v2) w parach dzielących wspólną pulę życia. Oprócz tego zaimplementowany został dynamiczny system misji, z wyzwaniami zmieniającymi się dla całej społeczności i każdego użytkownika z osobna co tydzień, jak również zupełnie nowy samouczek, ochrzczony mianem Skill Quest. Modernizacji doczekało się także narzędzie do składania własnej talii (Deck Builder), oferujące teraz kompleksowe porady przy dobieraniu kart. Oprócz tego nie zabrakło standardowego trybu Solo Battle, oferującego pojedynki z AI, a także rozmaitych form zabawy wieloosobowej z innymi użytkownikami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Magic Duels: Origins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Magic Duels: Origins

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 2600 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
Wieści ze świata (Doom II, Yakuza, Planet Coaster, Magic Duels: Origins) 28/6/2017
Wieści ze świata (Doom II, Yakuza, Planet Coaster, Magic Duels: Origins) 28/6/2017

wiadomość28 czerwca 2017

Dziś piszemy o licytacji dyskietek Johna Romero z Doomem II, zapowiedzi pewnej informacji dotyczącej serii Yakuza, kolejnej dużej aktualizacji do Planet Coaster i zakończeniu wsparcia dla gry Magic Duels: Origins. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Magic Duels: Origins – cyfrowe Magic: The Gathering w modelu F2P
Magic Duels: Origins – cyfrowe Magic: The Gathering w modelu F2P

wiadomość5 marca 2015

Firma Wizards of the Coast zapowiedziała grę Magic Duels: Origins – karciankę opartą na Magic: The Gathering, stanowiącą kontynuację Magic 2015: Duels of the Planeswalkers. Tytuł skorzysta z modelu free-to-play i ukaże się w na PC, XOne i iPady w lipcu tego roku, tak jak nowa kolekcja kart MTG. Nieco później gra wyjdzie też na PS4.

PC
XONE
PS4
iOS