Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2017, 09:27

Dyrektor kreatywny BioWare o nowym projekcie Dragon Age i Jade Empire 2

Mike Laidlaw był gościem podcastu The 1099, w którym podczas ciekawej rozmowy wypowiedział się na wiele tematów związanych ze studiem. Pod koniec zrobiło się jeszcze bardziej interesująco, gdy konwersacja zeszła na tajemniczy projekt Dragon Age i potencjał wydania Jade Empire 2.

Firma BioWare ostatnio daje o sobie znać w mediach głównie za sprawą nowej marki Anthem – wieloosobowej gry akcji z elementami RPG, ujawnionej na targach E3 2017. Twórcy nie zapominają jednak o swoich starszych seriach. Dyrektor kreatywny Mike Laidlaw pojawił się na podcaście The 1099, gdzie podczas godzinnej rozmowy opowiedział nieco o tym, jak BioWare tworzy swoje światy, o trudnościach związanych z prowadzeniem projektu AAA i o własnej ewolucji w miejscu pracy.

Jade Empire chwalone było za orientalny klimat i wspaniałą fabułę. - Dyrektor kreatywny BioWare o nowym projekcie Dragon Age i Jade Empire 2 - wiadomość - 2017-06-29
Jade Empire chwalone było za orientalny klimat i wspaniałą fabułę.

Najciekawsze elementy zaczynają się jednak ok. 57 minuty, kiedy prowadzący pyta się swojego gościa o grę Jade Empire i szansę na jej kontynuację. Jak się okazuje studio miało kiedyś plany dotyczące kolejnego tytułu pod tą nazwą, ale zostały one wstrzymane na rzecz rozwoju cyklu Dragon Age. Laidlaw wspomina jednak, że może istnieje iskierka nadziei na współczesną kontynuację tej kultowej produkcji:

Rozmawialiśmy o Jade Empire 2 i zdecydowanie je rozważaliśmy. W świecie, gdzie Beyond Good and Evil 2 może zaistnieć 14 lat później, myślę, że najprawdopodobniej może też istnieć Jade [Empire] 2. Mam w głowie dość jasną odpowiedź, jeśli ktoś zapytałby się mnie: Hej, co zrobiłbyś z Jade 2? Z drugiej strony dostrzegam jednak, że większość osób z wizją dla Jade Empire 2 pracuje nad Dragon Age.

Skoro już o Dragon Age mowa, dyrektor wypowiedział się także zdawkowo na temat nowego projektu z tej serii. Zespół ma pracować nad „czymś” w świecie gry, co nie jest wielkim zaskoczeniem. Niestety nie uzyskaliśmy szczegółów, czy będzie to spin-off, czy zupełnie nowa gra. Autor wspomina jednak o „zatrudnianiu wielu osób”, więc najprawdopodobniej chodzi tu o kolejną odsłonę cyklu.

Wcześniej o „nowym Dragon Age’uwspominał już Alexis Kennedy, niezależny twórca, który pracował wcześniej nad Sunless Sea. Projekt pozostaje jednak żywy jedynie w kuluarach i był jednym z wielkich nieobecnych na targach E3 2017, gdzie spodziewaliśmy się jego oficjalnej zapowiedzi. Może to oznaczać, że poczekamy jeszcze dość długo.