Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2017, 21:53

autor: Adrian Werner

Anthem nową marką studia BioWare

Na konferencji EA Play zapowiedziano projekt Anthem, czyli nową markę autorstwa studia BioWare, która powstaje na bazie silnika Frostbite.

Pierwsza połowa konferencji Electronic Arts na E3 poświęcona była projektom, które zostały zapowiedziane przed targami. Dopiero potem przyszła kolej na coś prawdziwie świeżego i wydawca wyświetlił krótki teaser nowej marki studia BioWare zatytułowanej Anthem.

O produkcji nie wiemy praktycznie nic poza tym, że utrzymana będzie w klimatach science fiction, przenosząc nas do świata, gdzie ludzkość przed wielkimi bestiami broni gigantyczny mur, a podczas wypraw poza to schronienie bohaterowie będą używali pancerzy wspomaganych. Gra powstaje w oparciu o silnik Frostbite.

Nie podano platform, ale na pewno Anthem zmierza przynajmniej na Xboksa One i pecety, gdyż Electronic Arts zapowiedziało, że pełne ujawnienie projektu nastąpi podczas konferencji firmy Microsoft, która ruszy jutro o 23:00.

Spodziewamy się, że Anthem to projekt, który wcześniej funkcjonował pod nazwą kodową Dylan. Według plotek z kwietnia nad grą pracuje oddział BioWare zlokalizowany w Edmonton, czyli główna ekipa studia, odpowiedzialna za największe jego hity. Projekt ma być wzorowany na takich tytułach jak Destiny oraz Tom Clancy's The Division.

  1. BioWare – oficjalna strona studia