Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2017, 14:31

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

BioWare pracuje nad grą w stylu Destiny i Tom Clancy's The Division

Według najnowszych, nieoficjalnych informacji, studio BioWare pracuje nad nową grą w stylu popularnych Destiny i Tom Clancy's The Division, która nosi roboczy tytuł Dylan.

Dylan będzie najpewniej największą grą w historii studia BioWare. - BioWare pracuje nad grą w stylu Destiny i Tom Clancy's The Division - wiadomość - 2017-04-12
Dylan będzie najpewniej największą grą w historii studia BioWare.

Na początku lutego bieżącego roku dowiedzieliśmy się, że studio BioWare pracuje nad nową marką, która ma zadebiutować w 2018 roku. W sieci pojawiły się nowe doniesienia w tej sprawie. Nieoficjalne informacje wyjawił Liam Robertson, dziennikarz odpowiedzialny za kilka wcześniejszych przecieków oraz serwis Unseen64, na którym znajdziecie szczegóły o anulowanych projektach. Według niego deweloper pracuje nad grą sci-fi inspirowaną takimi tytułami jak Destiny i Tom Clancy's The Division. Produkcja powstaje już ponoć od kilku dobrych lat i ma być jednym z największych, o ile nie największym dziełem studia BioWare. Co ciekawe, pracownicy firmy ochrzcili ten tajemniczy projekt mianem Dylan. Jest to imię głównego bohatera, ale nie wiadomo, czy pozostanie oficjalnym tytułem gry.

Dowiedzieliśmy się też, że nad grą nie pracuje BioWare Austin, które ma wskrzesić Star Wars: Knights of the Old Republic. W ogóle zespół ten został ponoć całkowicie przypisany grom sygnowanym marką Gwiezdnych wojen. Nowym projektem nie zajmuje się również BioWare Montreal. Deweloper ten ostatnio dostarczył grę Mass Effect: Andromeda i teraz skupia się na jej rozwoju. Wychodzi na to, że prace nad nową marką powierzono BioWare Edmonton, czyli głównej ekipie, odpowiedzialnej za największe hity firmy.

Wszystko to mniej więcej pokrywa się z tym, co ostatnio wyjawił wiceprezes BioWare – Aaryn Flynn. Niestety, to i tak tylko ogólniki, więc czekamy na oficjalne ujawnienie tytułu, które być może nastąpi w czerwcu, przy okazji targów E3.