Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 kwietnia 2017, 14:04

autor: Adrian Werner

The Walking Dead: March to War - nadchodzi mobilna strategia od autorów Game of Thrones Ascent

Znane z Game of Thrones Ascent i Star Trek Timelines studio Disruptor Beam zaczęło wreszcie ujawniać konkrety na temat swojego kolejnego projektu, czyli opartej na marce Żywe trupy mobilnej strategii The Walking Dead: March to War.

Gra ukaże się w tym roku. - The Walking Dead: March to War - nadchodzi mobilna strategia od autorów Game of Thrones Ascent - wiadomość - 2017-04-12
Gra ukaże się w tym roku.
THE WALKIND DEAD: MARCH TO WAR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Disruptor Beam
  2. Gatunek: strategia
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Data premiery: 2017 r.
  5. Model biznesowy: free-to-play

W marcu zeszłego roku studio Disruptor Beam poinformowało, że pracuje nad grą The Walking Dead: March to War, czyli mobilną strategią bazującą na popularnej marce Żywe trupy. Wtedy autorzy nie ujawnili jednak zbyt wielu konkretów, podając jedynie, że produkcja postawi na opowiadanie ciekawych historii oraz rozgrywkę multiplayer. Teraz twórcy zaczęli powoli dzielić się informacjami na temat projektu.

Akcja gry będzie toczyła się w okolicach miasta Waszyngton, w jakiś czas po wybuchu epidemii zombie, a konkretnie w samym środku wojny między Rickiem a Neganem. Obejmiemy dowództwo nad grupą ocalałych i spróbujemy zapewnić im przetrwanie w postapokaliptycznej rzeczywistości. Nie będzie to łatwe, gdyż zagrożenie nie napłynie wyłącznie ze strony żywych trupów. Często bardziej niebezpieczni okażą się inni ludzie. Całość nastawiona będzie na tryb multiplayer i wszystkimi grupami pokierują gracze. Jednocześnie odniesienie sukcesu samotnie ma być praktycznie niemożliwe. Zostaniemy więc zmuszeni do tworzenia sojuszy z innymi użytkownikami przeciwko wspólnym rywalom.

Podczas zabawy będziemy odnajdywali ocalałych błąkających się po świecie i werbowali ich do naszej grupy. Każda taka postać posiadać ma własną historię, osobowość oraz umiejętności, które będziemy mogli potem rozwijać. Wszystkie śmierci mają być ostateczne, więc utrata doświadczonego podwładnego będzie bolesna.

Poza zarządzaniem obozem zajmiemy się również wysyłaniem ludzi na misje, obejmujące m.in. ataki na wrogie siły czy wyprawy po surowce. Istotną rolę odegra system rady. W jej skład będą wchodziły znane z komiksów postacie, które odblokujemy w trakcie rozgrywki. Każda z nich ma być doświadczonym bohaterem i dlatego świetnie nada się jako dowódca grupy podwładnych wysyłanych na misje.

The Walking Dead: March to War zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu platformach gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

  1. Oficjalna strona gry