Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Post Scriptum (PC)

Post Scriptum PC

Pierwszoosobowa strzelanka (FPS) o symulacyjnym charakterze stworzona przez studio Periscope Games. Gra koncentruje się na zmaganiach żołnierzy uczestniczących w Operacji Market Garden w czasie II wojny światowej.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | multiplayer | indie | strzelanki | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Post Scriptum (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9sierpnia2018

9sierpnia2018

Steam

Post Scriptum to pierwszoosobowa strzelanka na PC stworzona studio Periscope Games. Zespół powstał w wyniku połączenia pracowników dwóch innych ekip – osób odpowiedzialnych za Project Reality i moderów z Liberty’s Highway. Początkowo produkcja miała być modyfikacją do Squad, ale ostatecznie zdecydowano się na stworzenie samodzielnego projektu.

Fabuła

Post Scriptum to gra przeznaczona do trybu multiplayer, więc nie znajduje się w niej rozbudowana kampania fabularna. Deweloperzy oparli się jednak na Operacji Market Garden, która miała miejsce podczas II wojny światowej, w dniach 17–26 września 1944 na terenie Holandii. Alianci chcieli dzięki niej przyśpieszyć koniec konfliktu, ale ostatecznie ponieśli klęskę w walce z Niemcami.

Mechanika

Gra stworzona przez ekipę Periscope Games pozwala opowiedzieć się po stronie aliantów (m.in. brytyjska Dywizja Powietrznodesantowa czy polska 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa) oraz armii niemieckiej, w tym Waffen-SS. Gracze biorą udział w zmaganiach 50 na 50 osób na dokładnie odwzorowanych, rozległych mapach. Podczas produkcji deweloperzy korzystali z rozmaitych materiałów historycznych, starając się oddać realia tamtych czasów.

Post Scriptum zostało zainspirowane takimi grami jak Red Orchestra: Ostfront 41-45, Battleground Europe: WWII Online i ArmA. W związku z tym produkcja ma symulacyjny charakter. Z racji rozmiaru map, liczących od 4 do 8 kilometrów kwadratowych, kluczem do sukcesu jest ścisła współpraca i komunikacja z członkami drużyny. Rozgrywka nie polega tylko na strzelaniu – równie ważne jest wykorzystywanie pojazdów (przygotowano ich około pięćdziesięciu), zarówno w czasie walki, jak i jako wsparcie logistyczne. W grze znajdują się bowiem elementy znane ze strategii, polegające na zakładaniu baz na polu walki.

Tryby rozgrywki

Post Scriptum na platformę PC oferuje zabawę w trzech trybach – Stratagem, Offensive i Sandbox.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-100  

Ocena gry 4.8 / 10 na podstawie 170 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.0 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Post Scriptum

18+

Wymagania sprzętowe Post Scriptum

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4790K 4 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, 35 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i7-4790K 4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 35 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Darmowy weekend z ARK Survival Evolved, Post Scriptum, Squad i Onward
Darmowy weekend z ARK Survival Evolved, Post Scriptum, Squad i Onward

wiadomość9 listopada 2018

Przez najbliższy weekend na Steamie będzie można przetestować za darmo aż cztery gry – ARK: Survival Evolved, Squad, Post Scriptum oraz Onward. Ponadto każdy z tych tytułów zostanie objęty promocją.

Post Scriptum – twórcy z Periscope Games przepraszają za wprowadzenie graczy w błąd
Post Scriptum – twórcy z Periscope Games przepraszają za wprowadzenie graczy w błąd

wiadomość11 sierpnia 2018

Okazało się, że gracze oraz deweloperzy z Periscope Games nieco inaczej wyobrażali sobie „pełną wersję” gry Post Scriptum. Teraz twórcy publikują list otwarty z przeprosinami.

Premiera Post Scriptum, taktycznego drugowojennego FPS-a
Premiera Post Scriptum, taktycznego drugowojennego FPS-a

wiadomość9 sierpnia 2018

Dziś około godziny 18:00 czasu polskiego swoją premierę będzie miała pełna wersja Post Scriptum – taktycznej sieciowej strzelanki FPP, rozgrywającej się w czasach II wojny światowej. Tytuł zmierza wyłącznie na PC.

Udany start bety Post Scriptum
Udany start bety Post Scriptum

wiadomość19 lipca 2018

Wczoraj wystartowała pre-orderowa beta taktycznej strzelanki Post Scriptum. Testy cieszyły się dużą popularnością i w pewnym momencie jednocześnie bawiło się prawie 7 tysięcy osób, co dobrze wróży grze na przyszłość.

Post Scriptum - taktyczny drugowojenny FPS ukaże się w lipcu
Post Scriptum - taktyczny drugowojenny FPS ukaże się w lipcu

wiadomość21 czerwca 2018

Poznaliśmy datę premiery Post Scriptum. Taktyczna strzelanka w realiach II wojny światowej ukaże się w przyszłym miesiącu. Studio Periscope Games ujawniło również plany dalszego rozwoju projektu.