Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2020, 13:50

autor: AlexB

Scena z Kompanii braci wiernie odtworzona w grze

W ubiegłym tygodniu sieciowa drugowojenna strzelanka Post Scriptum otrzymała nową aktualizację, która między innymi dodała mapę Carentan Offensive 01. Stało się to okazją dla fanów, by odtworzyć słynną scenę z trzeciego odcinka kultowego serialu Kompania braci.

Mimo niełatwego startu, Post Scriptum, czyli drugowojennej, sieciowej strzelance FPP nastawionej na realizm od studia Periscope Games, udało się zgromadzić pewną grupę miłośników, którzy z niecierpliwością wyczekują kolejnych aktualizacji do tytułu. Najnowsza, oznaczona numerem 2.0.770.14872, zadebiutowała pod koniec ubiegłego miesiąca. Dodała ona do gry między innymi dwie mapy – St. Mere Eglise Invasion 02 oraz Carentan Offensive 01. Ta druga zainspirowała prowadzącego kanał N.O.X Cinematics do odtworzenia jednej ze scen z serialu Kompania braci, a konkretnie szturmu na Cafe De Normandie. Efekt końcowy możecie obejrzeć na poniższym filmie.

W kultowej produkcji HBO owa sekwencja znajduje się w trzecim odcinku. W całości skupia się on na bitwie o Carentan. Potyczka ta rozpoczęła się 10 czerwca 1944 roku, czyli zaledwie cztery dni po lądowaniu Aliantów w Normandii. Celem biorącej w niej udział legendarnej amerykańskiej 101. Dywizji Powietrznodesantowej było zajęcie francuskiego miasteczka Carentan, które stanowiło kluczowy punkt dla konsolidacji przyczółków wojsk desantowych, a następnie odparcie niemieckiego kontrataku. Starcie zakończyło się 14 czerwca zwycięstwem żołnierzy USA.

Warto zauważyć, że to nie pierwszy raz, gdy słynna scena z serialu Kompania braci jest odtwarzana w grze komputerowej. Zainspirowała ona również filmik otwierający trzecią misję Company of Heroes: Kompanii braci, czyli drugowojennej strategii czasu rzeczywistego autorstwa studia Relic Entertainment.

Scena z Kompanii braci wiernie odtworzona w grze - ilustracja #1
Od niedawna w Post Scriptum można wziąć udział w bitwie o Carentan.

Jeśli sami chcielibyście zagrać w Post Scriptum, to przypominamy, że tytuł jest dostępny wyłącznie na PC. Można go zakupić na platformie Steam za 114,10 złotych (wersja podstawowa) lub 228,20 złotych (za wydanie Supporter, które prócz gry zawiera cyfrowy artbook oraz soundtrack). Niestety, tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona gry Post Scriptum