Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2018, 13:34

autor: Osti

Post Scriptum – twórcy z Periscope Games przepraszają za wprowadzenie graczy w błąd

Okazało się, że gracze oraz deweloperzy z Periscope Games nieco inaczej wyobrażali sobie „pełną wersję” gry Post Scriptum. Teraz twórcy publikują list otwarty z przeprosinami.

Oficjalna premiera Post Scriptum odbyła się w miniony czwartek, 9 sierpnia 2018 roku. Pierwotnie ta taktyczna sieciowa strzelanka FPP, rozgrywająca się w czasach II wojny światowej, miała ukazać się w lipcu. Twórcy wykorzystali dodatkowe trzy tygodnie na przeprowadzenie beta-testów wśród graczy, którzy dokonali przedpremierowego zakupu.

Twórcom nie udało się spełnić wszystkich przedpremierowych obietnic. - Post Scriptum – twórcy z Periscope Games przepraszają za wprowadzenie graczy w błąd - wiadomość - 2018-08-12
Twórcom nie udało się spełnić wszystkich przedpremierowych obietnic.

Deweloperzy z Periscope Games obiecywali na karcie produktu w serwisie Steam, że Post Scriptum w dniu premiery zawierać będzie między innymi 5 map oraz 3 tryby gry. Zapowiadano także udostępnienie zestawu narzędzi dla moderów. Niestety na ten moment wirtualne starcia odbywają się tylko w jednym trybie na 4 mapach, a software development kit nie został opublikowany.

Gra zbiera na Steam mieszane recenzje (42% pozytywnych) nie tylko z powodu braku obiecanej zawartości - krytykowana jest także warstwa wizualna, optymalizacja czy liczne błędy. Taka sytuacja zmusiła twórców do opublikowania listu otwartego, w którym przyznają się do niesprawnej komunikacji ze społecznością graczy i wprowadzeniem jej w błąd nieprawidłowymi informacjami na stronie produkcji w serwisie Steam.

Deweloperzy pracują nad dodaniem nowej zawartości. - Post Scriptum – twórcy z Periscope Games przepraszają za wprowadzenie graczy w błąd - wiadomość - 2018-08-12
Deweloperzy pracują nad dodaniem nowej zawartości.

Periscope Games bierze całą winę za bieżącą sytuację na siebie i w ramach przeprosin obiecuje zwrot pieniędzy dla wszystkich graczy, którzy poczuli się przez dewelopera oszukani. Reklamacje przyjmowane będą do piątku 17 sierpnia – niezależnie od liczby godzin na liczniku Steama. Twórcy obiecują również usprawnienie komunikacji we wszystkich mediach społecznościowych.

Oczywiście strona gry w serwisie Steam już została zaktualizowana, aby nie wprowadzać w błąd kolejnych klientów. Deweloperzy zapowiadają już kolejne plansze i dwa następne tryby zabawy. Ponadto ciągle trwają prace nad lepszą optymalizacją i zwiększeniem wydajności. Produkcja będzie otwarta na modyfikacje, zatem wkrótce fani powinni się spodziewać narzędzi do tworzenia własnych treści.

Kolejne mapy już są w przygotowaniu. - Post Scriptum – twórcy z Periscope Games przepraszają za wprowadzenie graczy w błąd - wiadomość - 2018-08-12
Kolejne mapy już są w przygotowaniu.

Post Scriptum dostępne jest jedynie na PC. Za wersję standardową na Steamie zapłacimy 107,99 zł. Dostępne są również dwa cyfrowe wydania specjalne wzbogacone między innymi o soundtrack, album z grafikami oraz możliwość wcześniejszego zagrania jako amerykańcy żołnierze z 82. i 101. dywizji spadochronowych.