Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Day of Infamy (PC)

Day of Infamy PC

Osadzona w realiach II wojny światowej sieciowa strzelanina FPS studia New World Interactive, która rozpoczęła swój żywot jako modyfikacja do gry Insurgency autorstwa tego samego zespołu.

Akcji | FPP | II wojna światowa | taktyczne | FPS | strzelanki

PC Windows
Okładka Day of Infamy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28lipca2016

wczesny dostęp

23marca2017

23marca2017

Steam

Day of Infamy to wydana na platformę PC taktyczna strzelanka osadzona w realiach II wojny światowej. Produkcja wyszła spod ręki pracowników studia New World Interactive. Projekt rozpoczął żywot jako skromny mod do Insurgency, czyli innej pozycji tego zespołu. Reakcja na niego była tak pozytywna, że autorzy postanowili rozbudować go do poziomu komercyjnego tytułu, dopracowując go oraz dodając nowe mapy, bronie i mechanizmy rozgrywki.

Mechanika

Opracowana z myślą o PC gra Day of Infamy przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek w trybie multiplayer. Podczas zabawy wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera. Produkcja pozwala na walkę m.in. na plażach Sycylii, w pokrytych śniegiem belgijskich lasach oraz wielu innych typowych dla tego konfliktu lokacjach. Rozgrywkę zbudowano na fundamentach Insurgency. Otrzymujemy więc hardkorową taktyczną strzelankę, w której ważniejsza od refleksu jest zdolność planowania i dobra współpraca z kolegami z drużyny. Autorzy postawili na realizm i często nawet jedna kula wystarczy, aby nasza postać pożegnała się z życiem.

Rozgrywka obraca się wokół realizowania konkretnych celów, np. walki o przejmowanie punktów kontrolnych na mapie. Każda strona dysponuje określoną liczbą tzw. fal posiłków, pozwalających zabitym graczom na respawn i powrót do zabawy. Zapas tych fal można odnowić poprzez skuteczne wypełnianie zadań. Zabawę urozmaica ciekawy system czatu głosowego – wrogowie mogą podsłuchać nasze rozmowy, o ile tylko zakradną się wystarczająco blisko.

Jednocześnie do tych znanych z Insurgency fundamentów zostały dodane nowe elementy, dzięki którym Day of Infamy jest czymś więcej niż tylko prostą przeróbką pierwowzoru. Wśród tych nowości znalazła się opcja objęcia stanowiska oficera. Tego typu postać przy pomocy drugiego gracza dysponującego radiem (kosztem słabszego uzbrojenia) jest w stanie przywoływać na mapę ostrzał artyleryjski. Na rozgrywkę w istotny sposób wpływa także dostępna broń, m.in. miotacze ognia. Co ciekawe, trafienie w zbiornik z substancją palną spowoduje jej wyciek (jeśli użyjemy kuli o małym kalibrze) lub wręcz wybuch (w przypadku penetracji pociskiem dużego kalibru).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Day of Infamy

Wymagania wiekowe Day of Infamy

16+

Wymagania sprzętowe Day of Infamy

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz/AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 10
Day of Infamy - dziś startuje darmowy weekend
Day of Infamy - dziś startuje darmowy weekend

wiadomość26 kwietnia 2018

Dziś startuje na Steamie darmowy weekend z grą Day of Infamy. Do poniedziałku 30 kwietnia będzie można bezpłatnie przetestować tę drugowojenną sieciową strzelankę FPP od studia New World Interactive.

Day of Infamy - jutro ruszy darmowy weekend na Steamie
Day of Infamy - jutro ruszy darmowy weekend na Steamie

wiadomość11 października 2017

Zespół New World Interactive ogłosił, że jutro na Steamie ruszy darmowy weekend Day of Infamy, czyli sieciowej strzelanki osadzonej w realiach II wojny światowej. Będzie to dobra okazja m.in. do przetestowania nowej mapy, dodanej w wypuszczonej wczoraj aktualizacji.

Day of Infamy dostało mapę Dunkierka, sprzedaż gry przekroczyła 200 tys. sztuk
Day of Infamy dostało mapę Dunkierka, sprzedaż gry przekroczyła 200 tys. sztuk

wiadomość22 lipca 2017

Sprzedaż Day of Infamy, czyli sieciowego FPS-a w realiach II wojny światowej, przekroczyła 200 tysięcy egzemplarzy. Z tej okazji twórcy wypuścili patch wprowadzający do gry dwie nowe mapy, w tym Dunkierkę.

Day of Infamy opuszcza Wczesny Dostęp Steam
Day of Infamy opuszcza Wczesny Dostęp Steam

wiadomość24 marca 2017

Studio New World Interactive udostępniło pełną wersję gry Day of Infamy, od lipca oferowanej we Wczesnym Dostępie Steam. Jeszcze przed debiutem tytuł otrzymał ogromną aktualizację, wprowadzającą wiele poprawek.

Day of Infamy opuści wczesny dostęp 23 marca
Day of Infamy opuści wczesny dostęp 23 marca

wiadomość10 marca 2017

Studio New World Interactive ujawniło datę premiery pełnej wersji drugowojennej strzelanki Day of Infamy. Po kilku miesiącach spędzonych we wczesnym dostępnie, tytuł zadebiutuje oficjalnie 23 marca bieżącego roku.