Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Insurgency (PC)

Insurgency PC

Insurgency 2

Nastawiona na rywalizację wieloosobową sieciowa strzelanina FPS, stanowiąca komercyjną kontynuację jednej z najpopularniejszych modyfikacji do gry Half-Life 2. Za jej powstanie odpowiadają autorzy oryginału – studio New World Interactive.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | taktyczne | FPS | wojenne | sieciowe | indie | kooperacja

PC Windows
Okładka Insurgency (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22stycznia2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Insurgency to taktyczna strzelanka nastawiona głównie na tryb multiplayer. Jest to komercyjna kontynuacja popularnego moda o tym samym tytule dedykowanego grze Half-Life 2. Produkt zawdzięczamy studiu New World Interactive, w skład którego wchodzi trzon zespołu odpowiedzialnego za oryginalną modyfikację.

Akcja toczy się w czasach współczesnych, w jednym z krajów Bliskiego Wschodu. Gra opowiada o starciach między oddziałami wojsk zachodnich, a lokalnymi muzułmańskimi rebeliantami. Insurgency jest taktyczną strzelanką, więc nacisk położono na wysoki realizm rozgrywki. Jedno celne trafienie często wystarczy do zabicia przeciwnika, a zwycięstwo jest prawie niemożliwe bez dobrej współpracy z kolegami z drużyny. Tytuł premiuje spokojne i rozważne realizowanie zadań oraz wprowadzanie w życie sprytnych planów taktycznych. Radosne bieganie po poziomach szybko kończy się zgonem postaci. Na jednej mapie na raz może bawić się maksymalnie 32 graczy.

Rozpoczynając zabawę wybieramy między trzema klasami determinującymi prędkości i siłę pancerza – lekką (Skirmisher), średnią (Grunt) i ciężką (Tank). Ponadto każda klasa może dobrać własne uzbrojenie i ekwipunek. Dodatkową atrakcją jest rozbudowany system ulepszania broni. Wszystko to powoduje, że możemy idealnie dopasować postać do własnego stylu rozgrywki oraz roli, jaką odgrywamy w drużynie.

Insurgency oferuje cztery tryby rozgrywki. W Occupy każda drużyna zaczyna z własnym punktem kontrolnym, a na środku mapy dostępny jest trzeci, o który toczy się większość walk. Natomiast Firefight stawia na szybkie bitwy o przejście kontroli nad pięcioma punktami. Rozgrywka kończy się gdy jedna drużyna zdobędzie wszystkie lub po pięciu minutach (wtedy o zwycięstwie decyduje wynik punktowy). Z kolei w Elimination obie drużyny próbują przejąć specjalny przedmiot i donieść go do swojej strefy ewakuacyjnej. Zwycięstwo można też osiągnąć poprzez wyeliminowanie wszystkich członków konkurencyjnego zespołu. Ostatnim trybem jest kooperacyjny Hunt, w którym gracze polują na oddziały terrorystów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 319 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Insurgency

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Insurgency - taktyczny FPS za darmo na Steamie
Insurgency - taktyczny FPS za darmo na Steamie

wiadomość14 sierpnia 2018

Do jutrzejszego wieczora na Steamie można za darmo zdobyć pełną wersję nastawionej na rozgrywki sieciowe taktycznej strzelanki Insurgency.

Zapowiedziano Insurgency: Sandstorm - kontynuację strzelanki Insurgency
Zapowiedziano Insurgency: Sandstorm - kontynuację strzelanki Insurgency

wiadomość23 lutego 2016

Studio New World Interactive i firma Focus Home Interactive zapowiedziały strzelankę Insurgency: Sandstorm. Produkcja ukaże się w 2017 roku na PC-tach oraz konsolach i w odróżnieniu od oryginalnego Insurgency zaoferuje nie tylko zabawę w multiplayerze, ale także kampanię fabularną. Ponadto ujawniono, że "jedynka" rozeszła się w 2,3 miliona kopii.

Mod Day of Infamy przemienia Insurgency w drugowojenną strzelaninę
Mod Day of Infamy przemienia Insurgency w drugowojenną strzelaninę

wiadomość19 stycznia 2016

Popularny FPS Insurgency doczekał się ciekawej modyfikacji, która całkowicie zmienia realia produkcji, przenosząc nas w czasy II wojny światowej.

Wieści ze świata (Insurgency, FIFA 15, Dark Souls) 26/11/14
Wieści ze świata (Insurgency, FIFA 15, Dark Souls) 26/11/14

wiadomość26 listopada 2014

Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży Insurgency, trzecim patchu do gry FIFA 15 oraz migracji pecetowej wersji Dark Souls na Steamworks. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Insurgency - wzrost popularności gry po ostatniej aktualizacji Steama
Insurgency - wzrost popularności gry po ostatniej aktualizacji Steama

wiadomość25 września 2014

Studio New World Interactive ujawniło, że ciekawy wieloosobowy FPS Insurgency sprzedał się w nakładzie przekraczającym 400 tys. egzemplarzy. Jednocześnie twórcy bardzo pozytywnie wypowiedzieli się o ostatniej aktualizacji Steama, dzięki której projekt cieszy się większym zainteresowaniem użytkowników.