Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2016, 14:40

autor: Góral

Zapowiedziano Insurgency: Sandstorm - kontynuację strzelanki Insurgency

Studio New World Interactive i firma Focus Home Interactive zapowiedziały strzelankę Insurgency: Sandstorm. Produkcja ukaże się w 2017 roku na PC-tach oraz konsolach i w odróżnieniu od oryginalnego Insurgency zaoferuje nie tylko zabawę w multiplayerze, ale także kampanię fabularną. Ponadto ujawniono, że "jedynka" rozeszła się w 2,3 miliona kopii.

Insurgency: Sandstorm to kontynuacja popularnej PC-towej strzelanki. - Zapowiedziano Insurgency: Sandstorm - kontynuację strzelanki Insurgency - wiadomość - 2016-02-23
Insurgency: Sandstorm to kontynuacja popularnej PC-towej strzelanki.
Insurgency: Sandstorm w skrócie:
  • FPS na komputery osobiste i konsole od studia New World Interactive
  • Stroną wydawniczą projektu zajmie się firma Focus Home Interactive
  • Produkcja zaoferuje zabawę w multiplayerze oraz kampanię fabularną
  • Gra ukaże się w 2017 roku

Studio New World Interactive połączyło siły z firmą Focus Home Interactive dzięki czemu w 2017 roku na konsolach (nie wiemy jeszcze jakich, ale najpewniej chodzi o Xboksa One i PlayStation 4) oraz komputerach osobistych ukaże się strzelanka FPP Insurgency: Sandstorm, czyli nowa odsłona PC-towego Insurgency. Obecnie nie dysponujemy zbyt wieloma informacjami na jej temat, ale w opublikowanym komunikacie ujawniono, że jej akcja rozgrywać ma się na Bliskim Wschodzie i w odróżnieniu od pierwszej części, znajdziemy w niej nie tylko tryby multiplayer, ale także kampanię fabularną. Insurgency: Sandstorm powstaje dzięki technologii Unreal Engine 4. Na ten moment to wszystko, co zdradzono, ale…

Zawsze musi być jakieś „ale”, jednak w tym przypadku ma ono pozytywny wydźwięk. Ujawniono bowiem, że sprzedaż oryginalnego Insurgency przekroczyła 2,3 miliona egzemplarzy. Krótko pisząc, produkcja okazała się sporym sukcesem. Nic dziwnego więc, że studio New World Interactive postanowiło spróbować sił także na konsolach.

Czekamy zatem na dalsze konkrety na temat Insurgency: Sandstorm, a przy okazji przypominam, że pierwszą odsłonę kupicie obecnie na Steamie za 14,99 euro, czyli około 65 zł.

Insurgency to FPS przeznaczony do zabawy w multiplayerze. Akcja produkcji rozgrywa się na terenie Bliskiego Wschodu, a gracze opowiadają się po jednej ze stron – sił Security i Insurgent. Produkcja umożliwia zabawę na kilkunastu mapach w takich trybach jak Push (przejmowanie obiektów), Infiltrate (wariacja na temat klasycznego Capture the Flag) czy też Survival (odpieranie kolejnych fal wrogów).