Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2016, 15:12

autor: Novameh

The Walking Dead: Michonne – premiera, recenzje i wymagania sprzętowe

Dziś wieczorem odbędzie się debiut pierwszego epizodu przygodowej gry The Walking Dead: Michonne od studia Telltale Games. Przyglądamy się pierwszym recenzjom oraz ujawnionym wymaganiom sprzętowym.

Kolejna odsłona The Walking Dead zadebiutuje dzisiaj. - The Walking Dead: Michonne – premiera, recenzje i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2016-02-23
Kolejna odsłona The Walking Dead zadebiutuje dzisiaj.

Długo wyczekiwana premiera pierwszego epizodu kolejnej gry z uniwersum Żywych Trupów od studia Telltale Games nastąpi jeszcze dziś. Jak wskazuje tytuł, The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series, gra skupi się na losach bohaterki imieniem Michonne, znanej fanom komiksu i serialowej adaptacji. Sama historia ma być dużo dynamiczniejsza, co objawia się m.in. skróceniem sezonu do trzech odcinków, zamiast dotychczasowych pięciu lub sześciu.

Z technicznych informacji wiemy natomiast, że niestety zabraknie polskiej wersji językowej oraz wydania pudełkowego. Jak wspomniałem wcześniej, premiera odbędzie się dziś, prawdopodobnie około godziny 19:00, bo właśnie wtedy skończy się przyjmowanie zamówień przedpremierowych na Steamie. Obecnie przy założeniu preorderu dostajemy rabat 10%, przez co cena gry wynosi około 59 zł.

Recenzje i oceny prasy

W sieci pojawiło się również sporo recenzji omawianej produkcji, z których można wywnioskować, że mamy do czynienia z grą dość przeciętną. Obecna średnia ocen w serwisie Metacritic oscyluje wokół 69%. Poniżej znajdziecie noty wystawione przez wybrane media:

Przede wszystkim chwalona jest świetna kreacja głównej bohaterki, tempo akcji, emocjonujące starcia i ulepszona grafika. Natomiast główne zarzuty kierowane są w stronę skostniałej, nużącej mechaniki oraz niezbyt ciekawego głównego wątku, który być może w dalszych epizodach rozwinie skrzydła.

Wymagania sprzętowe

Na sam koniec zostawiliśmy ujawnione minimalne wymagania sprzętowe, które nie powinny nikogo przestraszyć. Z pewnością nawet wieloletnie PC-ty nie będą miały problemu z uruchomieniem gry:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows XP z Service Pack 3
  • Procesor: Core 2 Duo 2GHz lub podobny
  • Pamięć: 3 GB RAM
  • Karta grafiki: Karta ATI lub NVIDIA z pamięcią 512 MB RAM
  • Dysk twardy: 3 GB dostępnej przestrzeni

In Too Deep to pierwszy epizod gry The Walking Dead: Michonne. Trafi on dziś na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One i Xbox 360. 25 lutego planowana jest premiera na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Epizod drugi o nazwie Give No Shelter wyjdzie w marcu, a epizod trzeci What We Deserve w kwietniu 2016 roku.