Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2016, 17:45

autor: Bard

Grę Fallout 4 na Steamie kupiły ponad 3 miliony osób

Od premiery czwartej części serii Fallout minęły już ponad trzy miesiące - w tym czasie deweloperzy z firmy Bethesda przekonali się, że ich dzieło w formie cyfrowej najczęściej kupowane jest przez graczy pecetowych. Z tej ostatniej grupy aż 3 miliony to osoby, które nabyły grę na platformie Steam.

Gra Fallout 4 ukazała się na rynku 10 listopada 2015 roku i od tamtego czasu na platformie Steam zakupiono łącznie ponad 3 miliony jej egzemplarzywynika ze statystyk prowadzonych przez niezależny serwis Steam Spy. Taki wynik nie dziwi między innymi ze względu na słowa reżysera Fallouta 4, Todda Howarda, który powiedział, że w dniu premiery w formie cyfrowej sprzedano więcej egzemplarzy gry niż w formie pudełkowej. Z danych opublikowanych przez firmę SuperData w listopadzie wiemy także, że spora większość październikowej sprzedaży cyfrowej Fallouta 4 to kopie właśnie na platformę PC - aż 1,2 miliona egzemplarzy w porównaniu z 670 tysiącami kupionymi przez graczy konsolowych.

Ponadto Bethesda może poszczycić się liczbą osób jednocześnie grających w czwartą część serii poprzez Steam, której wynik już dzień po premierze przewyższył te osiągnięte kiedykolwiek przez The Elder Scrolls V: Skyrim oraz Grand Theft Auto V, a chwilowo nawet zostawił nieco w tyle Counter-Strike'a: Global Offensive i Dotę 2. 11 listopada zeszłego roku w Fallouta 4 grało naraz 444 tysięce osób, podczas gdy w tym samym momencie w Global Offensive czas spędzało 442 tysiące graczy, a w Docie 2 "jedynie" 408 tysięcy.

Gra Fallout 4 ukazała się na platformach PC, Xbox One i PlayStation 4. W kwietniu tego roku produkcja ma otrzymać oficjalne narzędzia moderskie, w przygotowaniu są też DLC – pierwszy z nich, Automatron, trafi do fanów jeszcze w marcu.

TWOIM ZDANIEM

Na który pakiet DLC do Fallout 4 czekasz najbardziej?

Far Harbor
78,1%
Automatron
13,8%
Wasteland Workshop
8,1%
Zobacz inne ankiety