Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2017, 13:35

autor: luckie

Post Scriptum, mod do gry Squad w realiach II wojny światowej, ukaże się jako samodzielna gra

Twórcy modów do Battlefield 2 i Squad zapowiedzieli, że ich nowa produkcja zostanie wydana na Steamie na początku 2018 roku. Post Scriptum będzie wieloosobową strzelaniną osadzoną w realiach II wojny światowej.

Brytyjska Pierwsza Dywizja Spadochronowa pozuje do zdjęcia. - Post Scriptum, mod do gry Squad w realiach II wojny światowej, ukaże się jako samodzielna gra - wiadomość - 2017-06-26
Brytyjska Pierwsza Dywizja Spadochronowa pozuje do zdjęcia.

Nowa fala strzelanin osadzonych w czasach drugiej wojny światowej to nie tylko duże tytuły pokroju Call of Duty: WWII czy powstającej kolejnej odsłony cyklu Brothers in Arms, ale też niejedna ciekawa produkcja mniejszych deweloperów. Do tej drugiej grupy należy Post Scriptum, realistyczna wieloosobowa strzelanina od studia Periscope Games, założonego przez twórców modyfikacji Project Reality do Battlefield 2 oraz autorów modów do gry Squad. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun, który omawia najważniejsze cechy gry – pamiętajcie, że jest to wczesna wersja, więc wielu elementów (np. niektórych animacji) może jeszcze brakować:

Post Scriptum odtwarza słynną Operację Market Garden, przeprowadzoną przez wojska Aliantów w 1944 roku na terenie okupowanej przez Niemców Holandii. Gracze będą mogli prześledzić kluczowe etapy operacji, łącznie z finałową bitwą o most w Arnhem, w której Alianci ponieśli druzgocącą klęskę. Gra pozwoli uczestnikom wcielić się w żołnierzy amerykańskich, brytyjskich i polskich lub stanąć po stronie Wehrmachtu. Twórcy skupili się na historycznej zgodności oraz dużych bitwach, w których po obu stronach stanie naprzeciwko sobie po 50 graczy. Tereny, na których przyjdzie nam walczyć, zostaną wiernie odtworzone na podstawie archiwalnych źródeł i map w skali 1:1.

Zespół Periscope Games planuje wypuścić Post Scriptum jako samodzielną produkcję na Steamie na początku 2018 roku.

  1. Oficjalna strona gry Post Scriptum